Oppenheimer – film o twórcy bomby atomowej doczekał się teasera. Napięcie sięga zenitu

03.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Oppenheimer – film o twórcy bomby atomowej doczekał się teasera. Napięcie sięga zenitu
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do sieci trafił teaser promujący nadchodzący film Christophera NolanaOppenheimer. To biograficzna pozycja, uwieczniająca historię J. Roberta Oppenheimera – fizyka-teoretyka i szefa projektu Manhattan, stojącego za powstaniem pierwszej bomby atomowej. 

Oppenheimer – Cillian Murphy jako twórca bomby atomowej

Premiera będzie okazją do przybliżenia widzom tytułowej postaci J. Roberta Oppenheimera. Film bazuje bowiem na nagrodzonej Pulitzerem książce Amerykański Prometeusz Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera autorstwa Kaia Birda i Martina J. Sherwina.

Stworzoną przez jego zespół bombę atomową wykorzystano później podczas II wojny światowej. On sam zasłynął zaś z cytatu zaczerpniętego ze świętej, hinduskiej księgi, a wypowiedzianego po przeprowadzeniu testu broni masowego rażenia:

„Jasność tysiąca słońc rozbłysłych na niebie oddaje moc Jego potęgi. Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów”.

Reżyserem i scenarzystą tytułu jest Christopher Nolan. Oppenheimera stworzy tym razem pod szyldem Universal Pictures, które przeznaczyło na ten cel budżet w wysokości 100 mln dolarów.

Oppenheimer – teaser

W roli głównej zobaczymy Cilliana Murphy’ego, znanego z Peaky Blinders. Aktor świetnie wpisuje się w klimat czarno-białego, pełnego napięcia teasera, który niedawno ujrzał światło dzienne. 

Po raz pierwszy można było zobaczyć go w kinach przed pokazami horroru Jordana Peele’a pt. Nope. Później zapętlono go zaś w sieci, wykorzystując oryginalny zabieg – z każdym kolejnym odtworzeniem teasera wskazywany przez licznik czas odpowiednio się zmniejsza, odliczając kolejne minuty do premiery.

Krótki zwiastun Oppenheimera to też okazja do usłyszenia Emily Blunt w roli żony naukowca:

„Świat się zmienia, reformuje. To twoja chwila”.

Na ekranie zagoszczą również Robert Downey Jr., Matt Damon, Rami Malek, Benny Safdie, Florence Pugh, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Alden Ehrenreich, David Krumholtz, Michael Angarano i Kenneth Branagh.

Kiedy premiera?

Tytuł zadebiutuje w amerykańskich kinach 21 lipca 2023 roku.

Źródło: Deadline, Universal Pictures

Przeczytaj również:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.