Oppenheimer – pełny zwiastun filmu Nolana już dostępny! Przed nami najlepsza premiera roku?

08.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Oppenheimer – pełny zwiastun filmu Nolana już dostępny! Przed nami najlepsza premiera roku?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pełny zwiastun filmu “Oppenheimer” jest już dostępny i wszystko wskazuje na to, że oto mamy do czynienia z pretendentem do tytułu najlepszej produkcji kinowej roku. Trwający przeszło 3 minuty trailer to potężna dawka adrenaliny i gwiazdorskich wcieleń. Jak ukazuje historię ojca bomby atomowej?

Oppenheimer – pełny zwiastun filmu Nolana

“Oppenheimer” to najnowsze dzieło Christophera Nolana, w którego filmografii znajdziecie tytuły, takie jak “Batman Początek”, “Mroczny Rycerz”, “Interstellar”, “Incepcja”, “Dunkierka” i “Tenet”. Mimo to, podążając za słowami reżysera, to nadciągająca premiera kinowa stanowi najtrudniejsze wyzwanie w jego karierze. Na kilka miesięcy przed jej debiutem mamy okazję zobaczyć 1. trailer tytułu, który w telegraficznym skrócie rozpościera przed widzem historię powstania 1. bomby atomowej oraz jej twórcy – Roberta Oppenheimera. 

Ten ostatni był dyrektorem naukowym realizowanego w czasie II wojny światowej Projektu Manhattan, mającego na celu opracowanie pierwszej broni nuklearnej w dziejach. Jego osobie poświęcono biograficzną książkę pt. “Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej” autorstwa Kai Bird i Martina J. Sherwina. Nolan postanowił przenieść ją zaś na ekran. 

Od czasu, gdy pojawił się pierwszy teaser produkcji, twórcy stopniują napięcie dookoła tytułu. Udostępniony właśnie trailer przeniósł je jednak na zupełnie inny poziom. Trwająca przeszło 3 minuty zapowiedź nie tylko prezentuje pełną światowej sławy nazwisk obsadę, ale przede wszystkim świetnie oddaje gęsty klimat, w jakim podejmowano decyzję, mającą wpływ na być albo nie być całego świata. 

Nie mogło zabraknąć też ujęć prezentujących pierwszy test bomby atomowej, które – przypomnijmy – zrealizowano z pominięciem jakiegokolwiek wsparcia ze strony CGI. Koniecznie zobaczcie: 

Oppenheimer – obsada 

W obsadzie znaleźli się Cillian Murphy w roli Roberta Oppenheimera oraz Emily Blunt jako jego żona, Katherine “Kitty” Oppenheimer. Na ekranie partnerują im m.in. Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh, Benny Safdie, Michael Angarano oraz Josh Hartnett.

Kiedy premiera?

Data premiery filmu została wyznaczona na 21 lipca 2023 roku. 

Źródło: Universal Pictures

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.