Search icon

Oppenheimer – zwiastun filmu o ojcu bomby atomowej. Czy to największe dzieło Nolana?

19.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Oppenheimer – zwiastun filmu o ojcu bomby atomowej. Czy to największe dzieło Nolana?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pierwszy zwiastun nowego filmu Christophera Nolana – “Oppenheimer” – jest już dostępny. Debiutujący w przyszłym roku tytuł opowie historię szefa projektu Manhattan, który stoi za powstaniem bomby atomowej. 

Oppenheimer – zwiastun 

Każde kolejne dzieło, powstałe pod okiem Nolana z miejsca staje się wydarzeniem w świecie kina. Nie dziwi więc fakt, że “Oppenheimer” jeszcze przed premierą zdobył zainteresowanie widzów na całym świecie. Efekt ten wzmogła sama tematyka, podejmowana na łamach tytułu. Oto bowiem na ekran przeniesiona zostanie historia, która po dziś dzień wybrzmiewa głośnym echem – szczególnie biorąc pod uwagę realia wojenne, z którymi przyszło nam się na nowo zderzyć w mijającym już roku. 

Projekt Manhattan stanowił jedno z największych naukowych przedsięwzięć w dziejach. Na jego czele stał niejaki Robert Oppenheimer. To właśnie pod jego kierownictwem doszło do opracowania pierwszej bomby jądrowej. Teraz możemy poznać go bliżej. Przyczyni się do tego nadchodząca premiera, będąca adaptacją książki “Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej” autorstwa Kai Bird i Martina J. Sherwina. Rzućcie okiem na pierwszy zwiastun filmu “Oppenheimer”:

Jak mówi sam Nolan, nigdy wcześniej nie miał okazji stworzyć dzieła dorównującego skalą temu najnowszemu przedsięwzięciu. Co ciekawe, jeden z najbardziej widowiskowych jego elementów – pierwsza w historii detonacja bomby atomowej – została ukazana w filmie bez zastosowania efektów komputerowych! Zdecydowanie jest więc na co czekać.  

Oppenheimer – obsada 

Tym, co działa na widownię jak magnes, jest również gwiazdorska obsada. W roli głównej będziemy mieli okazję zobaczyć Cilliana Murphy’ego (“Peaky Blinders”, “Batman – Początek”, “Incepcja”), debiutującego na pierwszym planie w ramach “nolanowskiego uniwersum”. Oprócz niego na ekranie zagoszczą także Robert Downey Jr., Matt Damon, Rami Malek, Benny Safdie, Florence Pugh, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Alden Ehrenreich, David Krumholtz, Michael Angarano oraz Kenneth Branagh.

Kiedy premiera?

Film zadebiutuje w kinach 21 lipca 2023 roku.

Źródło: Universal Pictures

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.