Już myślałem, że Samsung zapomniał o smartbandach, kiedy… pojawił się Galaxy Fit 3!

30.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Już myślałem, że Samsung zapomniał o smartbandach, kiedy… pojawił się Galaxy Fit 3!
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od czasu premiery pierwszego Xiaomi Mi Band opaski sportowe cieszyły się bardzo dużą popularnością. W o wiele niższej cenie mogliśmy cieszyć się funkcjami smart, podobnymi do tych ze znacznie droższych smartwatchy. Dziś inteligentne zegarki potaniały, ale opaski fitness nie odeszły w zapomnienie. Są kompaktowe, stylowe i wygodne podczas codziennego użytkowania. Swój nowy model zaprezentował właśnie Samsung. Poznajcie Galaxy Fit 3!

Premiera Samsung Galaxy Fit 3

Poprzednia generacja opaski Samsunga pojawiła się na rynku w 2020 roku. Tak długa przerwa mogła wskazywać na to, że koreański producent skupi się teraz raczej na innych produktach. Większość firm przyzwyczaiła nas już w końcu do oferowania nowości w każdym kolejnym roku. Samsung zresztą też to robi, co pokazuje zresztą ich oferta smartfonów lub zegarków Galaxy Watch. Na szczęście w końcu i opaska fitness dołączyła do oferty giganta technologicznego. Czego możemy się więc spodziewać po Samsung Galaxy Fit 3?

Samsung Galaxy Fit 3
Samsung Galaxy Fit 3 (źródło: 91mobiles)

Do Internetu trafiły ostatnio zdjęcia obrazujące Galaxy Fit 3. W porównaniu z poprzednikiem możemy mówić o zupełnie innym urządzeniu. Nowa opaska Samsunga jest bardziej nowoczesna, ma przede wszystkim znacznie większy ekran. Ekran jest prostokątny i ma całkiem dużą szerokość. Właściwie Samsung Galaxy Fit 3 mógłby być równie dobrze uznany za nieco mniejszą i tańszą wersję smartwatcha. Z boku obudowy, która może mieć oczywiście różne kolory (czarny, złoty, srebrny) widzimy podłużny przycisk do sterowania funkcjami.

Samsung Galaxy Fit 3 to o wiele lepszy sprzęt od poprzednika…

…co nie dziwi, biorąc pod uwagę różnicę czasu, jaka dzieli oba sprzęty. Prawdopodobnie nowa opaska sportowa pozwoli na prowadzenie rozmów telefonicznych po sparowaniu ze smartfonem. Liczymy też na możliwość obsługi głosowej. Świadczy o tym nieduży otwór na obudowie, który zapewne jest po prostu mikrofonem. Nie liczyłbym jednak na możliwość samodzielnego funkcjonowania Galaxy Fit 3 z kartą SIM lub eSIM.

Zapowiedź opaski Galaxy Fit 3
Galaxy Fit 3 (źródło: Windows Report)

Niestety, nie mamy żadnych potwierdzonych informacji na temat nowego sprzętu. Podstawową wersję Galaxy Watch 6 możemy dostać za niecały tysiąc złotych. Opaska sportowa Galaxy Fit 3 musi być więc zauważalnie tańsza. Liczymy na cenę wynoszącą maksymalnie 500-600 złotych. Ciężko powiedzieć, czy sprzęt będzie wyposażony w GPS. Jeśli nie, powinna być jeszcze tańsza. Xiaomi Smart Band 8 Pro wygląda podobnie, prawdopodobnie będzie największym konkurentem opaski Samsunga. Jej koszt zakupu to od 300 do około 400 złotych w zależności od wersji i sprzedawcy (nie ma jej jeszcze w oficjalnej dystrybucji w Polsce).

W sieci pojawiły się doniesienia dotyczące możliwej daty premiery sprzętu. Mówi się o początku 2024 roku, kiedy premierę ma mieć także Samsung Galaxy S24. Być może oba urządzenia zadebiutują jednocześnie. Nowa opaska sportowa byłaby atrakcyjnym dodatkiem przy zakupie flagowego smartfona. Koreańczycy niejednokrotnie decydowali się już w końcu na podobne akcje promocyjne.

Źródło zdjęcia głównego: 91mobiles

Może zainteresują Cię także inne artykuy

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.