Onimusha: adaptacja serii gier od Capcomu na zwiastunie i z datą premiery na Netflix

20.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Onimusha: adaptacja serii gier od Capcomu na zwiastunie i z datą premiery na Netflix
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix przedstawia kolejną już w swoim dorobku adaptację serii gier. Tym razem padło na tytuł “Onimusha”. Właśnie ujawniono zwiastun i datę premiery nowego anime

Onimusha na Netflix – data premiery

Seria gier od Capcomu już wkrótce doczeka się swojej adaptacji. Tej podjął się Netflix, który właśnie zapowiedział datę premiery nowego anime w swojej kolekcji. “Onimusha” zadebiutuje w serwisie jeszcze tej jesieni – 2 listopada.

Podążając za oficjalnym opisem produkcji: 

Onimusha firmy Capcom, przełomowa seria survivalowych gier akcji osadzona w japońskim okresie feudalnym Sengoku, doczekała się adaptacji w postaci serialu anime, który od czwartku, 2 listopada, będzie można oglądać wyłącznie w serwisie Netflix. Wyreżyserowany przez Takashiego Miike, ambitny serial skupi się na Miyamoto Musashim, postaci wzorowanej na Toshiro Mifune, japońskiej ikonie filmowej znanej na całym świecie. To początek intensywnej serii, pełnej realistycznej akcji, w której ostrze Musashiego przecina zło, kiedy przemierza on krainę nękaną przez biedę.

Onimusha - plakat anime Netflixa

Onimusha – zwiastun anime Netflixa

Wspomniany Toshirô Mifune to nieżyjący już, legendarny aktor, który w swojej filmografii zgromadził tytuły, takie jak “Siedmiu samurajów”, “Tron we krwi”, “Straż przyboczna”, “Niebo i piekło” i “Głęboka rzeka”, co dla miłośników japońskiego kina z pewnością jest dodatkowym atutem produkcji. Innym powodem, dla którego warto dać jej szansę, jest warstwa wizualna, mająca być mostem łączącym najnowocześniejsze animacje postaci 3D CGI i odręcznie rysowane tło.

Pierwsze efekty pracy nad serialem obrazuje opublikowany właśnie zwiastun “Onimusha”, który znajdziecie poniżej:

Reżyserem anime jest Takashi Miike (“13 zabójców”, “Sukiyaki Western Django”, “Harakiri: Śmierć samuraja”). 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.