Search icon

Nakładka OxygenOS 13 dla telefonów OnePlus oficjalnie zaprezentowana

17.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nakładka OxygenOS 13 dla telefonów OnePlus oficjalnie zaprezentowana
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wielu użytkowników smartfonów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android uwielbia tę nakładkę. Teraz doczekała się aktualizacji do nowej wersji. Poznaj OxygenOS 13.

Nakładka systemowa OnePlus OxygenOS 13?

Producenci smartfonów często korzystają z możliwości modyfikacji systemu operacyjnego, który następnie trafia na ich smartfony. I choć wielu właścicieli smartfonów uważa, że „czysty” (taki, jak stworzyło go Google) system Android jest najlepszy, ta opcja dostępna jest w niewielu urządzeniach. Poprzez tworzenie nakładek systemowych (np. Samsung One UI, Xiaomi EMUI) producenci starają się odróżnić od konkurencji i przyciągnąć klientów. Jedną z najlepszych nakładek jest OxygenOS, która znajduje się w telefonach marki OnePlus. Działa szybko i nie jest przeładowana funkcjami, choć ma wszystko to, czego potrzeba.

Wraz z premierą nowego OnePlus 10T poznaliśmy najnowszą nakładkę – OxygenOS 13.

Nowa odsłona nakładki systemowej trafi do aż 17 telefonów, w tym do tych już nieprodukowanych. Wśród zmian znajdziemy zarówno nowe funkcjonalności jak i odświeżony wygląd.

Nowości w OxygenOS 13

OnePlus jest marką produkującą smartfony, która należy obecnie do koncernu OPPO. Z tego względu także nakładki systemowe stosowane w urządzeniach obu marek są do siebie nieco podobne. Przyglądając się nakładce OxygenOS 13 możemy znaleźć pewne wspólne cechy z ColorOS.

OxygenOS 13

Z boku ekranu znajdziemy teraz przydatny pasek ToolBox. Podobne rozwiązanie mogliśmy jednak zobaczyć także na przykład w nakładkach systemowych w Samsungach Galaxy. Funkcje paska i dostępne tam skróty możemy łatwo edytować, jest też opcja wyłączenia paska.

Producent zadbał o poprawę płynności pracy urządzeń z nową nakładką. W grach docenimy funkcję HyperBoost Gaming. Sam system ma natomiast działać nawet o 1/3 płynniej od i tak dość szybkiego poprzednika. Uruchamianie aplikacji przyspieszyło o 10%, a ich instalacja – o 20%. Wiele aplikacji i gier dostało możliwość korzystania z dźwięku przestrzennego. System poinformuje też teraz użytkownika, gdy ten zechce zainstalować niebezpieczną grę lub aplikację lub otworzyć podejrzany plik.

Jakie urządzenia otrzymały aktualizację do OxygenOS 13?

Nowa wersja nakładki systemowej zadebiutowała w najnowszym OnePlus 10T. Będzie jednak dostępna także dla kilkunastu innych smartfonów:

  • OnePlus 10T, 10R, 10 Pro
  • OnePlus 9 RT, 9R, 9 Pro, 9
  • flagowiec z kwietnia 2020 roku: OnePlus 8, 8 Pro, 8T
  • OnePlus Nord 2, Nord 2T, Nord CE, Nord CE 2, Nord CE 2 Lite

Urządzenia z powyższej listy otrzymają najnowszą nakładkę systemową już wkrótce. Najpierw z jej dobrodziejstw skorzystają właściciele OnePlus 10 Pro.

Warto docenić OnePlus za aktualizowanie nawet urządzeń sprzed ponad dwóch lat. Dla OnePlus 8 jest to już trzecia duża aktualizacja systemowa.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.