Search icon

Premiera OnePlus 11 Concept z chłodzeniem Active CryoFlux i niecodziennym wyglądem

06.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiera OnePlus 11 Concept z chłodzeniem Active CryoFlux i niecodziennym wyglądem
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas targów MWC 2023 w Barcelonie, OnePlus pokazał bardzo ciekawy model. Concept to nowatorski wariant tegorocznego modelu OnePlus 11. Smartfon może pokazywać kierunek, w jakim zmierza marka. OnePlus 11 Concept wykorzystuje kilka ciekawych i innowacyjnych technologii. Czy warto zainteresować się tym telefonem?

Specyfikacja OnePlus 11 Concept

Już od kilku lat smartfony nie różnią się zbytnio od siebie. Przód niemal w całości wypełnia ekran, w którym znajdujemy „oczko” kamery i czytnik linii papilarnych. Tył zaś w największym stopniu może się różnić kolorem i rozmieszczeniem aparatów fotograficznych.

Pod względem wizualnym OnePlus 11 Concept zdecydowanie wyróżnia się więc na tle konkurencji. Przód to oczywiście duży ekran z delikatnie zagiętym na krawędziach szkłem. Odwrócenie telefonu ujawnia ogromną wyspę aparatów. Znajdziemy tam również elementy nowoczesnego, autorskiego systemu chłodzenia. Widać je, ponieważ OnePlus zastosował bezbarwną pokrywę telefonu.

Active CryoFlex obniżając temperaturę podzespołów OnePlus 11 Concept poprawia osiągi smartfona.

Dzięki niższej temperaturze komponenty mogą pracować wydajniej. Powoduje to m.in. płynniejsze o 3-4 klatki działanie gier. Czas potrzebny na ładowanie może być skrócony o kilkadziesiąt sekund, także ze względu na zastosowanie wydajnego chłodzenia. Sam producent zapewnia, że chłodzenie działa tak samo, jak w komputerach gamingowych. W smartfonie jest oczywiście mocno zmniejszone.

Wiele osób przewiduje teraz, że podobny system trafi do kolejnych modeli OnePlusa. To niezły sposób na poprawę wydajności smartfona bez konieczności montowania lepszego procesora i innych podzespołów.

Przezroczysta tylna klapka została dodatkowo zakrzywiona

Tył OnePlus 11 Concept został przykryty przezroczystą pokrywą. Zakrzywiono ją o ponad 5 milimetrów, co czyni smartfon jeszcze bardziej nietypowym. Z tyłu znalazło się też wykończenie przywodzące nieco na myśl najdroższe zegarki. Efektowne wzory pojawiły się na wyspie mieszczącej trzy obiektywy aparatów i lampę LED.

OnePlus 11 Concept
OnePlus 11 Concept (fot. GSMarena)

Premiera OnePlus 11 Concept. Czy trafi do sprzedaży?

OnePlus 11 Concept jest prototypem. To wizja pokazująca, jaką drogą chce podążać ten producent. Prawdopodobnie nie wejdzie więc do produkcji i masowej sprzedaży. Nie znamy też specyfikacji urządzenia, ani, co oczywiste, jego cen.

nano google news

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.