One Outlook – pierwsze informacje o następcy Poczty Windows

09.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
One Outlook – pierwsze informacje o następcy Poczty Windows
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aktualizacja Outlook dla Windows jest efektem ponad rocznej pracy programistów Microsoft. Nie udało się im jednak uzyskać efektu zaskoczenia – w Internecie można już znaleźć screeny obrazujące wygląd programu. Za nieco ponad dwa tygodnie produkt powinien zostać oficjalnie zaprezentowany.

Premiera nowej odsłony Outlooka odbędzie się na konferencji BUILD?

Jak donoszą internetowe przecieki, aktualizacja Outlook dla Windows ujrzy światło dzienne podczas tegorocznej konferencji Microsoft Build 2022. Władze amerykańskiego giganta podały już datę, kiedy odbędzie się to wydarzenie.

Microsoft Build 2022 odbywa się w dniach 24-26 maja 2022.

Konferencja odbywa się w tym roku pod szyldem „What’s next in tech”. Czego, poza premierą nowej odsłony MS Outlook możemy się wtedy spodziewać? Microsoft zwykle na evencie Build pokazuje innowacje w branży IT, branżowe nowości w zakresie urządzeń i oprogramowania, czy zapowiedzi premier na kolejne miesiące.

aktualizacja Outlook dla Windows
fot. Windows Central

Aktualizacja Outlook dla Windows

Jakie będą zmiany w nowej wersji Outlooka? Sporo nowości możemy wyczytać z dostępnych w sieci print screenów. Nowy wygląd nawiązuje dość mocno do stylistyki Windowsa 11. Już na pierwszy rzut oka zobaczymy więc zaokrąglone rogi okien Outlooka dla Windows.

aktualizacja Outlook dla Windows
fot. Windows Central

Nowy Outlook będzie początkowo kompatybilny z kontami organizacji i edukacyjnymi. Prywatni użytkownicy maili muszą uzbroić się w cierpliwość.

Podobnie do innych aktualizacji, Microsoft może chcieć ją wprowadzać stopniowo dla różnych grup odbiorców. Pozwoli to na przeprowadzenie wnikliwych testów i ewentualne naniesienie poprawek. Prywatnych kont mailowych jest na Outlooku zdecydowanie najwięcej, dlatego aktualizacja będzie dla nich dostępna w ostatniej fazie wprowadzenia oprogramowania na rynek.

aktualizacja Outlook dla Windows
fot. Windows Central

W nowym Outlooku będziemy mieli możliwość wyboru jasnego, a także ciemnego motywu. Źródło powyższych informacji to popularny i rzetelny portal Windows Central.

Zmiany w Outlooku

Już od jakiegoś czasu aplikacja Outlook zdecydowanie odbiegała wyglądem od wersji na przeglądarkę. Teraz się to zmieni. Nowy Outlook jest nowoczesny, a wygląd stał się „lżejszy”. Korzystanie z Outlook po aktualizacji powinno być zatem prostsze.

Program Outlook w prostej formie daje zdecydowanie więcej możliwości, niż aplikacja Poczta na Windowsie.

Klient e-mail ma nosić nazwę One Outlook. Microsoft planuje zastąpić tą aplikacją kilka innych dostępnych obecnie w Windows: Pocztę, Kalendarz i starsze wersje Outlooka. Mogłoby to więc oznaczać małe porządki wśród aplikacji dostępnych w systemie operacyjnym Windows. Dla osób, które zdążyły się już przyzwyczaić do poprzedniej wersji klienta poczty elektronicznej, może to oznaczać konieczność poznania całego środowiska na nowo.

Zobacz także inne ciekawe artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.