Xiaomi pokazało innowacyjne okulary AR. Czy trafią do sprzedaży?

04.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Xiaomi pokazało innowacyjne okulary AR. Czy trafią do sprzedaży?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Rewolucyjne okulary AR Xiaomi pojawią się podczas targów Mobile World Congress 2023. W Barcelonie zobaczyliśmy produkt, który przypomina raczej rekwizyty z filmów sci-fi, niż znane dotąd okulary. Chodzi zarówno o design, jak i o możliwości techniczne sprzętu.

Okulary AR Xiaomi

Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition – pełna nazwa urządzenia jest dość długa. Nieźle opisuje jednak to, co proponuje chiński producent. Za wydajność sprzętu odpowiada nowatorski procesor – Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 1. Dzięki niemu inżynierowie Xiaomi zdołali osiągnąć dość niskie opóźnienia. Zdaniem chińskiej marki mają wynosić maksymalnie 50 ms.

Xiaomi Wireless AR Glass

Wyświetlacze w okularach AR Xiaomi to MicroOLED z jasnością 1200 nitów.

Ostry obraz powinna zapewnić wysoka rozdzielczość. Wynosi 57 pikseli na każdy stopień krzywizny soczewki. Co ważne, Xiaomi Wireless AR Glass Discorety Edition nie spowodują utraty kontaktu z rzeczywistością. W przeciwieństwie do typowych gogli VR ich szybki pozostają przezroczyste. Wykorzystano tu efekt elektrochromatyczny. Mamy więc jednocześnie możliwość oglądania tego, co znajduje się za szybką, jak i czytelnego odczytu treści wyświetlanych na ekranach.

Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

Kidy gogle AR Xiaomi trafią do sprzedaży?

Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition mają jeden, duży minus. Nie jest nim cena, czas pracy na baterii, czy brak kompatybilnego oprogramowania. Największy minusem jest natomiast to… że nie trafią do sprzedaży. Okulary AR Xiaomi pozostają prototypem i konceptem. Pokazują, w jaką stronę zmierza chińska marka. Mogą być dla nas dowodem na to, że rynek AR i VR nie pozostaje pominięty przez Xiaomi. Pozostaje jedynie mieć więc nadzieję, że w przyszłości podobne urządzenia trafią wreszcie na rynek.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.