Lenovo Glasses T1 to przenośny wyświetlacz w formie okularów AR

07.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Lenovo Glasses T1 to przenośny wyświetlacz w formie okularów AR
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zastanawiasz się, dlaczego ekrany w smartfonach są coraz większe? Ich producenci chcą, aby na wyświetlaczu pojawiło się więcej informacji, a całość wyglądała przejrzyście, czytelnie i efektownie. Dobrym przykładem mogą być tu smartfony ze składanym ekranem (np. Samsung Galaxy z serii Z), gdzie ich twórcy stawali na głowie, aby tylko zwiększyć powierzchnię wyświetlacza. Lenovo proponuje natomiast nieco inne rozwiązanie, którego cel może być jednak podobny. Okulary Lenovo pozwalające na przesłanie obrazu ze smartfona i wyświetlenie go użytkownikowi to ciekawy dodatek. Czy ma szansę sprawdzić się w realnym życiu?

Okulary Lenovo Glasses T1 – przenośny wyświetlacz AR

Podczas tegorocznych targów IFA poznaliśmy okulary Lenovo Glasses T1. Przeznaczone są do pracy ze smartfonami, tabletami, a także komputerami. Okulary pełnią rolę zewnętrznego wyświetlacza, który sprawdzi się w wielu zastosowaniach.

Lenovo Glasses T1 mają gwarantować świetne wrażenia podczas oglądania filmów, grania, ale przydadzą się także w pracy.

Pomysł jest dość prosty i jak najbardziej zrozumiały. Tak jak słuchawki pozwalają na sprawne zastąpienie zestawu Hi-Fi, tak okulary Lenovo mogą zastąpić duży ekran lub telewizor. Oglądając obraz na okularach, nie musimy obawiać się, że ktoś będzie go podglądał – może być to szczególnie ważne w przypadku pracy. Otwieranie poufnych dokumentów w miejscach publicznych nie będzie więc problemem. Dotychczas taką możliwość dawały między innymi specjalne folie/filtry naklejane na powierzchnię monitora, które uniemożliwiały zobaczenie ekranu pod kątem.

Okulary Lenovo Glasses T1 mogłyby więc sprawdzić się m.in. podczas pracy w miejscach ogólnie dostępnych, biurach co-workingowych, czy przy pracy zdalnej.

Lenovo Glasses T1

Warto przyjrzeć się nieco bliżej specyfikacji technicznej okularów Lenovo. Można je podłączyć przy pomocy złącza USB-C. W zestawie producent dodaje także przejściówkę na znane ze sprzętów Apple złącze Lightning. Okulary dobrze współpracują z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemów operacyjnych:

  • Android
  • iOS
  • Windows
  • MacOS

Za wyświetlanie obrazu odpowiadają dwa wyświetlacze micro-OLED. Mają rozdzielczość Full HD i odświeżanie 50 Hz. Okulary Lenovo posiadają także własne głośniki.

Lenovo Glasses T1

W Chinach okulary pojawią się w sprzedaży jeszcze w 2022 roku. Tam znane są jednak pod nazwą Lenovo Yoga Glasses. W innych krajach okulary Lenovo Glasses T1 powinny pojawić się w przyszłym roku. Nie znamy jeszcze ceny urządzenia, ani tego, czy wejdzie do sprzedaży w Polsce.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.