Okulary Google Glass 3.0 w końcu mają szansę na sukces. Zupełnie nowe funkcje i możliwości

06.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Okulary Google Glass 3.0 w końcu mają szansę na sukces. Zupełnie nowe funkcje i możliwości
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W przeszłości Google dwukrotnie próbowało już wprowadzić na rynek swoje okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Google Glass miały świetną funkcjonalność, jednak był pewien problem… Nikt ich nie chciał kupować. Dlaczego? Być może powodem był przekombinowany wygląd i dość skomplikowana obsługa urządzenia. Teraz najwyraźniej Google zrozumiało swój błąd. Nowe Google Glass, czyli okulary do rozszerzonej rzeczywistości będzie znacznie przyjemniejsze w użytkowaniu, a przy tym mają nieźle wyglądać.

Google prezentuje nowe okulary

Premiera nowych Google Glass odbyła się podczas konferencji Google I/O 2022. Wtedy firma pokazała także nowe smartfony, tablet i zegarki należące do rodziny Pixel. Kolejnymi nowościami były usprawnienia w polityce prywatności Google oraz nowy Google Wallet. Okulary AR pokazano właściwie na samym końcu konferencji.

Google Glass 3.0 – Google zmienia podejście do okularów rozszerzających rzeczywistość.

Pierwsza odsłona okularów Google była „codziennym asystentem”. Nieco przeładowana funkcjami i licznymi treściami wyświetlanymi przed oczami użytkownika ostatecznie nie przyjęła się na rynku. Druga generacja kierowana była natomiast do zawodowców – miała usprawnić ich pracę, co też nie było strzałem w dziesiątkę.

Jakie będą nowe Google Glass?

Jak Google reklamuje trzecią generację okularów? Tym razem amerykański gigant wpadł na zupełnie nowy pomysł: okulary Google będą tłumaczem. Najnowsze technologie pozwolą nie tylko na tłumaczenie na żywo tekstów w innym języku. Pozwolą też znacznie usprawnić komunikację z innymi osobami. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym.

Nowe okulary gogle do rozszerzonej rzeczywistości mają pomóc przełamać granice w komunikacji.

Sprzęt korzysta z najnowszych technologii, takich jak przetwarzanie mowy na tekst, odczytywanie tekstu i zaawansowany tłumacz. To właśnie najnowsza wersja Google Translate jest podstawą do działania Google Glass 3. Urządzenie wykorzysta też rozpoznawanie przedmiotów i obiektów (Google Lens) oraz Mapy Google.

Nowe Google Glass to jeszcze tylko prototyp

Pokazane urządzenie, a właściwie zapowiadający je materiał wideo, to wczesna faza życia produktu. Póki co mówimy więc raczej o prototypie i testowaniu rozwiązań, nie o okularach które wejdą wkrótce do sprzedaży. Google powinno się jednak pospieszyć, podobne urządzenie szykuje już bowiem Apple.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.