A było tak blisko. Premiera okularów Apple Reality Pro przełożona

19.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
A było tak blisko. Premiera okularów Apple Reality Pro przełożona
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

O okularach Apple Reality Pro do obsługi technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości mówi się już od kilku lat. Ostatnio głos na ten temat zabrał Mark Gurman, redaktor serwisu Bloomberg. Jeszcze w poprzednim tygodniu twierdzono, że mają one zadebiutować wiosną tego roku. Dziś mówi się, że stanie się to dopiero w 2025 roku.

Okulary Apple Reality Pro

Serca fanów Apple zadrżały mocniej, gdy Gurman stwierdził, że prezentacja okularów odbędzie się przed tegoroczną konferencją WWDC, która zazwyczaj rozpoczyna się w czerwcu. Jak już wspomniano, według najnowszych doniesień premiera została przeniesiona na 2025 rok.

okulary ar apple

Warto jednak dodać, że w trakcie wspomnianej konferencji, która przeznaczona jest dla programistów, swoją premierę ma mieć system operacyjny o nazwie xrOS, który kontrolować będzie nowy sprzęt. Brzmi to rozsądnie, ponieważ konferencja WWDC przeznaczona jest dla programistów i daje im szanse na bliższe poznanie nowego oprogramowania i przygotowanie aplikacji, które będą z nim współdziałać. Jednak ze względu na zmianę termin debiutu samych okularów, ta prezentacja także może się nie odbyć.

okulary apple reality pro

Warto dodać, że w swoim newsletterze Gurman wspomniał kilka słów na temat kulisów prac nad okularami Reality Pro. W ramach rozwoju tego produktu firma Apple współpracuje podobno z kilkoma niezwykle doświadczonymi i renomowanymi programistami. Co więcej, pierwsza generacja tych okularów będzie niszowym produktem, a ich cena będzie bardzo wysoka. Mają one przetrzeć szlak kolejnym modelom, które będą bardziej przyjazne dla większości konsumentów. Jednak na taki rozwój wydarzeń poczekać będzie trzeba jeszcze kilka lat.

Źródło: Power On – Mark Gurman, grafiki: zelbo.nyc

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.