Premiera Huawei MateBook D14 po liftingu i promocja na start

16.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Premiera Huawei MateBook D14 po liftingu i promocja na start
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Laptop Huawei MateBook D14 należy do chętnie wybieranych urządzeń tego typu. Wkrótce doczeka się nowej wersji. Sprzęty tej marki będziemy też mogli upolować w ramach promocji na Black Friday!

Odświeżony laptop Huawei MateBook D14 2023

Nowy laptop Huawei MateBook D14 powinien niedługo trafić do sprzedaży w naszym kraju. To usprawniona wersja dobrze znanego już modelu, który zdobył uznanie wielu klientów. Laptop Huawei na 2023 rok będzie miał nieco lepszą wydajność. Sprawdzi się w pracy, ale także jako domowe centrum rozrywki i do odtwarzania multimediów. Będziemy też mogli pomyśleć o uruchomieniu na nim gier – także tych nowych, choć na nieco niższych ustawieniach grafiki. Wszystko zawdzięczamy nowoczesnemu procesorowi Intela, który posiada zintegrowany, ale dobry układ graficzny.

Sercem laptopa Huawei MateBook D14 jest procesor Intel Core i5 dwunastej generacji ze wbudowaną kartą graficzną Intel Iris Xe Graphics.

Taka karta graficzna nie jest tak wydajna, jak dedykowane układy GeForce lub Radeon. Ma jednak o wiele lepsze osiągi, niż większość zintegrowanych GPU, jak Intel UHD.

Laptop Huawei MateBook D14 2023

Do zestawu mamy też 16 GB RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. Całość powinna więc spełnić oczekiwania większości użytkowników. Na takim sprzęcie uruchomimy nawet bardziej wymagające programy i gry.

Poprawiona wersja laptopa Huawei MateBook D14 na rok 2023

Poza lepszą specyfikacją laptopa Huawei MateBook D14 2023 otrzymał też kilka innych zmian. Huawei zastosował w nim antenę Metaline – zdaniem producenta pozwoli poprawić prędkość pobierania plików przez Wi-Fi o ponad 40%. Świetny będzie też zasięg – „złapiemy” sieć bezprzewodową nawet z odległości 270 metrów! To zapewne dane laboratoryjne, których nie osiągniemy w biurze lub w warunkach domowych. Możemy jednak liczyć na poprawę działania modułu Wi-Fi w komputerze.

Laptop Huawei MateBook D14 2023

Bateria w laptopie Huawei na 2023 rok posiada pojemność 56 Wh. Producent zapewnia, że maksymalny czas pracy to nawet 13 godzin. Jeśli wykorzystamy natomiast pełnię możliwości sprzętu, akumulator i tak powinien wystarczyć na 6 godzin użytkowania. Na szczęście, w razie potrzeby szybko podładujemy baterię – pozwoli na to moc ładowania 65 W. Odświeżony laptop Huawei podłączymy do sieci przy pomocy złącza USB typu C.

Laptop Huawei MateBook D14 2023 posiada ekran 14″ z matrycą IPS. Ma rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli i proporcje 16:10.

Wyświetlacz jest o 11% większy, niż w poprzedniku – tam mieliśmy proporcję obrazu 16:9. Jasność panelu IPS to 300 nitów, a kąty widzenia wynoszą zadowalające 178 stopni.

Laptop Huawei MateBook D14 2023
Laptop Huawei MateBook D14 2023

Funkcjonalność sprzętu zwiększa kamera internetowa 720p z możliwością śledzenia użytkownika podczas wideo rozmowy (FollowCam), ma też funkcję EyeContact. O bezpieczeństwo danych na komputerze dba natomiast zintegrowany z przyciskiem zasilania czytnik odcisków palca.

Ile kosztuje Huawei MateBook D14 2023?

Jak przystało na Huawei, nowy laptop MateBook D14 2023 został nieźle wyceniony. Standardowa cena to 3199 złotych, możemy natomiast kupić sprzęt o 250 złotych taniej. Jak to zrobić? Od momentu premiery (20.11.2023 roku) do 10 grudnia możemy dostać sprzęt o 200 złotych taniej (czyli za 2999 złotych). Rejestrując się na stronie internetowej skorzystamy też z promocji na Black Friday – to kolejne 50 złotych w kieszeni! Musimy jednak zrobić to do 19 listopada.

Promocja Huawei

Wśród promocji na Black Friday znajdziemy też inne laptopy oraz pozostały sprzęt Huawei. Na stronie znajdziemy też konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – w tym zegarkami i laptopem Huawei MateBook D14.

Laptopy Huawei MateBook

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.