Odnowiony Samsung Galaxy S22 alternatywą dla „używek”. Niestety, tylko w USA

20.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Odnowiony Samsung Galaxy S22 alternatywą dla „używek”. Niestety, tylko w USA
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W ofercie koreańskiego producenta w Stanach Zjednoczonych pojawił się ciekawy produkt. To fabrycznie odnowiony Samsung S22. Zeszłoroczny flagowiec dzięki temu łączy cechy nowego urządzenia i niższej ceny, jak w sprzęcie używanym.

Samsung Galaxy S22 Certified Re-Newed

Odnowiony Samsung S22 dostaje od producenta oznaczenie „Certified Re-Newed”. Użytkownicy mogą spodziewać się więc najwyższej jakości. Telefon oczywiście będzie gruntownie przetestowany i w pełni wolny od wad. To chyba największa różnica w stosunku do urządzeń używanych. W ich przypadku zwykle mówimy bowiem o większej lub mniejszej niepewności. W przypadku problemów z używanym sprzętem czasami nabywca musi liczyć się z dodatkowymi kosztami. Nie zawsze uda się odzyskać je od sprzedawcy, nawet jeśli zapewniał o nienagannym stanie technicznym.

Odnowiony Samsung S22 kosztuje ponad 200 dolarów mniej, niż nowy.

Samsung zachęca do zakupu fabrycznie odnowionego Galaxy S22 w trzech wersjach: podstawowej, Plus i Ultra. Używa do tego kilku mocnych argumentów. Inspekcja jakości obejmuje ponad 100 punktów. Wszystkie muszą być ocenione jako „jak nowy”, w przeciwnym wypadku są wymieniane na nowe podzespoły. Każdy odnowiony Samsung S22 dostaje nową, oryginalną baterię. Samsung podkreśla też, że wybór takiego urządzenia jest działaniem ekologicznym. Używany telefon dostaje bowiem drugie życie.

Odnowiony Samsung Galaxy S22

Smartfony odnowione przez producenta otrzymują nowy numer IMEI. Serwisanci instalują też najnowsze, aktualnie dostępne oprogramowanie. Urządzenia trafiają do użytkownika w nowych pudełkach. Również ich zawartość jest nowa – instrukcje, igła do wyciągania karty SIM, kabel do ładowania i karta gwarancyjna.

Ceny odnowionych Samsungów Galaxy S22 w USA

Zakup fabrycznie odnowionego Samsunga S22 to sposób na zaoszczędzenie sporej części jego ceny. Koszt zakupu wygląda następująco:

  • Samsung Galaxy S22 – 619$ (cena nowego urządzenia: 849,99$)
  • Samsung Galaxy S22+ – 769$ (cena nowego urządzenia: 1059,99$)
  • Samsung Galaxy S22 Ultra – 1019$ (cena nowego urządzenia: 1299,99$)

Każdy telefon jest objęty 1-roczną gwarancją producenta. Dziś nie wiadomo, czy podobne urządzenia trafią również na europejski rynek. Z pewnością znalazłoby się wielu chętnych, którzy wybraliby je na przykład zamiast nowego telefonu starszej generacji lub z niższej półki.

Dodatkowe usługi przy zakupie odnowionego Galaxy S22

W Stanach Zjednoczonych oferta telefonów oznaczonych jako Certified Re-Newed jest natomiast kierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Firmy mogą liczyć na dodatkowe korzyści, jak konto biznesowe, czy finansowanie zakupu telefonów. Do odnowionego Samsunga S22 można dokupić ubezpieczenie Samsung Care+.

Odnowiony Samsung Galaxy S22 Certified Re-Newed

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.