Search icon

Nubia RedMagic 7 i RedMagic 7 Pro zapowiadają się na jedne z lepszych smartfonów do gier

21.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nubia RedMagic 7 i RedMagic 7 Pro zapowiadają się na jedne z lepszych smartfonów do gier
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nubia jest w Polsce dość mało rozpoznawalnym producentem smartfonów. Na innych rynkach chiński producent może się jednak pochwalić się niezłymi wynikami sprzedaży, szczególnie na rodzimym rynku. Warto im się jednak przyjrzeć, gdyż nowy model Nubia RedMagic 7, a także jego odmiana z dopiskiem „Pro”, pokazują, jak powinien wyglądać gamingowy smartfon w 2022 roku.

Nubia RedMagic 7 i 7 Pro – topowa wydajność i ekran bez wcięć

Jaki jest pomysł Nubii na zaprojektowanie smartfona dla graczy? Bardzo prosty – zapakować flagowe podzespoły do designerskiej obudowy i dodać kilka efektownych rozwiązań.

Nubia RedMagic 7 ma procesor Snapdragon 8, 8/12 GB RAM (do 16 GB RAM w wersji 7 Pro) i rewelacyjny ekran. Wyświetlacz ma aż 6.8″ i jest wykonany w technologii AMOLED. Oznacza to wysoki kontrast, świetne kąty widzenia i żywe kolory. Matryca pokrywa 100 procent palety DCI-P3 i obsługuje 10-bitową głębię barw. Rozdzielczość w obu smartfonach wynosi 2400×1080 px.

Wisienką na torcie jest częstotliwość odświeżania w RedMagic 7 wynosi ona aż 165 Hz przy czułości dotyku – 720 Hz. Ekran w Nubia RedMagic 7 Pro jest odświeżany z częstotliwością 120 Hz odświeżanie, ale za to próbkowanie warstwy dotykowej aż 960 Hz.

Co takie parametry dają przyszłym użytkownikom? To zapowiedź rewelacyjnej płynności i wysokiej responsywności wyświetlacza.

Telefon RedMagic 7 Pro wyróżnia się dzięki przedniej kamerze 8 MP ukrytej pod ekranem. Gracze z pewnością to docenią. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyświetlacz nie posiada wcięcia, ani żadnego otworu.

Nubia RedMagic 7 również nie ma wcięcia w ekranie, ale w jego przypadku aparat znajduje się na górnej krawędzi obudowy. Pod powierzchnię ekranu trafił także czytnik linii papilarnych.

Z tyłu znalazło się natomiast miejsce dla aparatu z trzema obiektywami: 64 MP, 8 MP i 2 MP.

Nubia RedMagic 7 i Red Magic 7 Pro
Nubia RedMagic 7 (fot. Nubia)

Aktywne chłodzenie i szybkie ładowanie

Poza świetnym ekranem i najlepszymi dostępnymi podzespołami, producent zadbał także o kilka rzeczy, które wyróżniają ten model na tle konkurencji. W przypadku komputerów dla graczy istotną rolę odgrywa chłodzenie. Producent powinien przenieść tę zasadę także do świata smartfonów. RedMagic 7 posiada aktywne chłodzenie, a wentylator może się kręcić z prędkością do 20 000 RPM.

Osoby, które lubią spędzać wiele godzin grając na telefonie z pewnością ucieszy spora pojemność baterii. Model RedMagic 7 Pro ma ogniwo 5000 mAh, a dzięki bardzo szybkiemu ładowaniu z mocą 135 W naładujemy ją do pełna w 15 minut.

Z kolei podstawowy model RedMagic 7 ma akumulator o nieco mniejszej pojemności 4500 mAh, który ładowany jest z mocą 120 W.

Nubia RedMagic 7
RedMagic 7 (fot. Nubia)

Metalowa obudowa i kosmiczny design

Wrażenie wyjątkowości da obudowa wykonana w dużej części z metalu. Jest przy tym odczuwalnie ciężka – waży 215 g. Telefon występuje w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, transparentnym i nazwanym przez producenta „Cosmic Neon”.

Znalazło się także coś dla graczy – triggerry umieszczone na bocznej krawędzi telefonu. Ich czas reakcji wynosi 7,4 ms, a dotyk próbkowany jest z częstotliwością 500 Hz. Granie za ich pomocą jest znacznie wygodniejsze i bardziej intuicyjne. Triggerom można przypisać różne funkcje, w zależności od preferencji gracza.

Nubia RedMagic 7

RedMagic 7 i RedMagic 7 Pro posiadają Wi-Fi, Bluetooth 5.0, 5G, dwa złącza kart nano SIM, głośniki stereo i złącze słuchawkowe 3,5 mm.

Smartfon posiada system Android 12 z nakładką RedMagic OS 5.0 i został wyceniony na około 3000 złotych (wersja RedMagic 7) i około 3700 złotych (RedMagic 7 Pro). Nie znamy jeszcze polskich cen, powyższe pochodzą z rynku chińskiego.

fot. Nubia/ZTE

nano google news

Zobacz także te artykuły o nowościach w świecie smartfonów

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.