Nowy zwiastun The Last of Us – tak wiele nigdy wcześniej nie pokazano! Poznajcie Joela i Ellie

06.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy zwiastun The Last of Us – tak wiele nigdy wcześniej nie pokazano! Poznajcie Joela i Ellie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do premiery The Last of Usserialowej adaptacji kultowej serii gier od Naughty Dog (swoją drogą, fani mocno wyczekują kolejnej odsłony serii, czyli The Last of Us 3) – pozostało coraz mniej czasu. Nie dziwi więc, że jej promocja przybiera na sile, wraz z nią poznajemy zaś coraz więcej elementów świata przedstawionego. Wyrazem tego jest nowy zwiastun The Last of Us, który, jak żaden z jego poprzedników, pozwala nam uzyskać wgląd do relacji głównych bohaterów, Joela i Ellie.

Nowy zwiastun The Last of Us – jacy będą Joel i Ellie?

Trwający przeszło dwie minuty nowy zwiastun The Last of Us podążą śladem Joela (Pedro Pascal) i Ellie (Bella Ramsey), przemierzających zgnębione przez zombie połacie Stanów Zjednoczonych. Postapokaliptyczna rzeczywistość stanowi tło dla relacji tych dwojga, która zostaje obnażona przed widzem, jak nigdy wcześniej. Oto dziewczynka zostaje sprowadzona do roli cennego ładunku, Joel zaś – jej niezaangażowanego emocjonalnie dostarczyciela. A wszystko to w budzących grozę, acz klimatycznych okolicznościach, znanych dobrze fanom serii gier o tym samym tytule. 

Dla tych, którzy spotykają się z nim po raz pierwszy, warto wspomnieć, że nowy zwiastun The Last of Us osadzono w rzeczywistości, w której wirus zamienił ludzi w prawdziwe bestie. Szansą na ratunek niespodziewanie okazuje się Ellie – dziewczynka, mogąca przyczynić się do powstania leku-antidotum na targającą ludzkością chorobę. Zadaniem Joela jest dostarczenie jej do laboratorium w innej części Stanów Zjednoczonych. Droga do celu nie należy jednak do najłatwiejszych.

The Last of Us – obsada i twórcy 

Nowy zwiastun The Last of Us potwierdza, że w obsadzie pojawią się między innymi wspomniani już Pedro Pascal i Bella Ramsey. Oprócz nich na ekranie zagoszczą: Gabriel Luna, Merle Dandridge, Murray Bartlett, Jeffrey Pierce, Anna Torv i Nick Offerman. 

Nowy zwiastun The Last of Us - kadr

Duże oczekiwania co do nadchodzącej premiery są też zasługą ekipy twórców, stojących za serialową odsłoną The Last of Us. Autorami scenariusza i producentami wykonawczymi tytułu są bowiem Craig Mazin (Czarnobyl) oraz współtwórca serii gier, będących pierwowzorem serialu – Neil Druckmann. Kolejnym punktem wspólnym między grami a ich adaptacją jest muzyka, za którą również tym razem odpowiedzialny jest Gustavo Santaolalla.

Pierwszy sezon The Last of Us ma składać się z 10 odcinków.

plakat the last of us serial hbo data premiery

The Last of Us – kiedy premiera?

Serial The Last of Us zadebiutuje w HBO i na platformie HBO Max 16 stycznia 2023 roku (w USA datę premiery ustalono na dzień wcześniej).

Źródło: HBO Max, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.