Search icon

Nowy zestaw LEGO dla miłośników kultowej konsoli Atari 2600

20.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy zestaw LEGO dla miłośników kultowej konsoli Atari 2600
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

To nie przypadek, że LEGO akurat teraz wypuści nowy zestaw klocków. Atari 2600 z klocków LEGO to nie lada gratka dla fanów legendarnej konsoli. Mogą w ten sposób uczcić 50-lecie premiery tego urządzenia. Poza samą konsolą, z klocków zbudujemy także joystick i kilka miniatur nawiązujących do słynnych gier. Niestety, zestaw klocków LEGO Atari 2600 nie należy do najtańszych.

Atari 2600 z klocków LEGO

LEGO od dawna nawiązuje współprace z różnymi firmami i tworzy zestawy klocków nawiązujących do słynnych produktów czy miejsc. Mamy więc możliwość samodzielnego zbudowania jednego z kilku stadionów piłkarskich, odtworzenia znanych modeli samochodów, czy zabawę jednym z wielu zestawów Star Wars. W ofercie producenta klocków są też inne nawiązania do filmów i seriali – między innymi do „Przyjaciół” i „The Office„.

LEGO Atari 2600 to nie lada gratka dla wszystkich fanów starych konsol.

Na zestaw LEGO Atari 2600 składają się 2632 elementy. Producent opisuje go jako zestaw przeznaczony dla dorosłych. Powodem może być spora liczba niewielkich elementów i trudność złożenia. Także grupa docelowa to osoby dorosłe, które w przeszłości zaczynały swoją przygodę z komputerami właśnie od konsoli Atari 2600.

zestaw LEGO Atari 2600

Bogaty zestaw LEGO Atari 2600 – ponad 2500 klocków

Osoby pamiętające konsolę z pewnością przypomną sobie stare czasy podczas składania zestawu. Poza samą konsolą Atari 2600 do złożenia mamy joystick, a także kartridże z grami. One też nawiązują do kultowych tytułów, w które rzeczywiście mogliśmy zagrać na Atari. Możemy też złożyć kilka scenek nawiązujących do gier znanych z tej kultowej konsoli.

Konsola Atari 2600 z klocków LEGO Icons posiada ruchome elementy, imitację kabla zasilającego i jest w pełni licencjonowana.

Tak duży zestaw to zapowiedź świetnej zabawy, do której oczywiście mogą dołączyć także dzieci. Ponad 2500 klocków gwarantuje wiele godzin spędzonych przy budowaniu konstrukcji. Finalnie otrzymujemy złożony zestaw, który może stać się fajną ozdobą, szczególnie w pokoju gracza.

Niestety, cena zestawu LEGO Atari jest dość wysoka. Koszt zakupu to ponad 1100 złotych. Zestaw z serii LEGO Icons został oznaczony numerem 10306.

Atari 2600 – co to za konsola?

Atari 2600 to konsola do gier drugiej generacji. Debiut miał miejsce 11 września 1977 roku (w Europie rok później). Co ciekawe, Atari 2600 było dostępne także w Polsce lecz dopiero od 1991 roku. Producent sprzedał aż 25 milionów sztuk tego urządzenia.

Na Atari 2600 powstało ponad 900 gier. Sterowanie w nich odbywało się przy użyciu joysticka.

Niezłe jak na tamte czasy parametry zapewniał procesor – 8-bitowy z zegarem o taktowaniu 1,2 MHz. Konsola mogła wyświetlić obraz w rozdzielczości 160 x 102 pikseli i 128 kolorów. W praktyce było to jednak 16 kolorów, z których każdy posiadał kilka odcieni – stopni intensywności. Konsola posiadała 128 bajtów RAM, dodatkowo kartridż z grą posiadał dwukrotność tej wartości.

Do znanych gier na Atari 2600 należą między innymi Asteroids, Crystal Castles, Galaxian, Indy 500, Pac-Man, czy Space Invaders. Poza grami tworzonymi przez Atari, także inni producenci tworzyli swoje tytuły, należeli do nich SEGA, Activision, 20th Century Fox, czy Konami.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.