Nowy wygląd Map Google w Android Auto dostępny w Polsce

03.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy wygląd Map Google w Android Auto dostępny w Polsce
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Możliwość korzystania z nawigacji samochodowej w ramach systemu Android Auto to jedna z podstawowych funkcjonalności. Może więc nieco dziwić fakt, że Google niezbyt chętnie aktualizuje swoje Mapy. Na szczęście teraz się to zmieniło, a po aktualizacji Android Auto nawigacja została nieco ulepszona.

Nowe Mapy Google w Android Auto

W przypadku tak kluczowego narzędzia jak nawigacja trudno oczekiwać rewolucyjnych zmian Na początku października delikatnym poprawkom uległa natomiast aplikacja Mapy Google w Android Auto. Podłączając swój smartfon do samochodowego systemu inforozrywki zobaczymy teraz dodatkowy pasek ustawień. Dodatkowe opcje, takie jak znaki + i – do zwiększania mapy i oddalania mapy, czy modyfikacja powiadomień głosowych trafiły na lewy bok naszego wyświetlacza.

Google uporządkowało wygląd Map w Android Auto. Wcześniej poszczególne funkcje były poukładane dość chaotycznie.

Obecnie wygląd prezentuje się więc następująco:

Nowe Mapy Google w Android Auto
Nowe Mapy Google w Android Auto

Warto podkreślić, że nie jest to jednak zupełna nowość. Nowy wygląd Map Google w Android Auto pojawił się już prawie dwa miesiące temu. Dopiero teraz trafił jednak do Polski.

Dzięki temu, że ustawienia znalazły się z lewej strony, mamy teraz nieco więcej miejsca na wyświetlenie mapy. Opcje przeniesione na lewą stronę są też nieco bliżej kierowcy, co może poprawić komfort użytkowania (nie jest to jednak bardzo duża różnica). Ostatecznie, wygląd Android Auto może nieco różnić się w zależności od rodzaju wyświetlacza w samochodzie – jego wielkości, proporcji i rozdzielczości. Tam, gdzie rozdzielczość jest dość niska, wciąż dolny pasek może nieco przeszkadzać.

Być może Google z czasem popracuje też nad tym, by również informacje znajdujące na dole ekranu przenieść na bok. Obecnie są tam skróty do aplikacji, zegar, czy przycisk uruchamiający mikrofon.

Zmiana trybu wyświetlania Map Google w Android Auto

Przesunięcie części ustawień na lewą stronę ekranu to nie koniec zmian. Kierowcy na bocznym pasku znajdą też teraz dodatkowy przycisk. Pozwala zmienić tryb wyświetlania mapy:

  • północ na górze
  • nasza trasa jest przed nami (tryb perspektywy)
  • widok całej trasy

Kierowca może więc dość szybko zmienić sposób pokazywania wskazówek nawigacji. Może być to bardzo przydatne, szczególnie że nie mieliśmy wcześniej tej opcji dostępnej już na ekranie nawigacji. Przed aktualizacją wyświetlenie całej trasy wymagało przeklikanie się przez ustawienia alternatywnej trasy.

A może potrzebujesz tradycyjnej nawigacji samochodowej?

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.