VOD.pl przejęty przez TVN Warner Bros. Discovery. Będzie darmowy, ale z reklamami

14.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
VOD.pl przejęty przez TVN Warner Bros. Discovery. Będzie darmowy, ale z reklamami
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jak donosi serwis Wirtualnemedia.pl, VOD.pl zostało przejęte przez TVN Warner Bros. Discovery. Platforma w nowym kształcie funkcjonować będzie w modelu AVOD, oferując bezpłatny dostęp do treści z reklamami. Co znajdzie się w jej ofercie? Jak korzystać z serwisu i kiedy zobaczymy jego nową odsłonę?

Co oferuje nowe VOD.pl?

Debiutujący dziś w nowej odsłonie VOD.pl rozpoczyna szeroko zakrojoną kampanię promocyjną, mającą zachęcić szerokie grono użytkowników do zapoznania się z jego odświeżoną ofertą. Docelowo serwis ma stanowić alternatywę dla płatnych platform VOD oraz usługę komplementarną względem tej oferowanej przez Player.pl i serwis HBO Max.

Nowa odsłona VOD.pl oferuje bezpłatny dostęp do wszystkich treści, ale po obejrzeniu reklam (przed i w trakcie seansu).

VOD.pl startuje jako zupełnie nowa usługa, której siłą napędową będzie wsparcie ze strony współpracujących ze sobą Ringier Axel Springer oraz TVN Warner Bros. Discovery. 

O wizji rozwoju platformy wypowiedział się jej nowy szef, Maciej Gozdowski:

Bezpłatny serwis VOD.pl od 14 lutego dołącza do rodziny serwisów streamingowych Warner Bros. Discovery w Polsce i uzupełnia płatną ofertę digitalową grupy, w skład której wchodzą już HBO Max i Player. Jestem niezwykle szczęśliwy, że w tak krótkim czasie udało nam się porozumieć z grupą RASP i wypracować model partnerstwa, w którym RASP wesprze nas w zbudowaniu największej platformy AVOD w Polsce. To początek znacznie szerszej współpracy z Onetem, jak również i z innymi partnerami, która zapewni nową jakość i skalę dla bezpłatnego legalnego dostępu do jakościowego kontentu dla użytkowników.

Nowe VOD.pl – co oglądać?

W stopniowo rozbudowywanej bibliotece platformy na samym wstępie znajdziecie ponad 500 tytułów, spośród których większość mają stanowić te dostępne na Player.pl. Wśród wymienionych w tym kontekście produkcji znajdują się: “BrzydUla”, “Diagnoza”, “Druga szansa”, “Kobieta na krańcu świata”, “Na Wspólnej”, “19+”, “Żony Miami”, “Down the road”, “Dorota Was urządzi”, “Idris Elba: Bez Granic”, “Całe szczęście”, “Kochaj i tańcz” oraz pierwsze trzy części “Listów do M”.

Fani seriali uzyskają dostęp przede wszystkim do ich starszych odcinków. 

VOD.pl

Tytuły spoza zasobów Player.pl na wstępie reprezentować będą “Most nad Sundem” i “Upadek”.

Obok nich udostępnione zostaną także produkcje innych dostawców, w tym m.in.: Red Bull TV oraz Grupy Kino Polska/SPI International, których wraz z upływem czasu ma być coraz więcej.

VOD.pl – jak oglądać?

VOD.pl dostępne jest dla użytkowników z poziomu przeglądarki na komputerze, tablecie i smartfonie. Twórcy już teraz myślą jednak o stworzeniu dedykowanej temu celowi aplikacji. 

Dostęp do biblioteki serwisu uzyskacie bez konieczności zakładania konta, choć niewykluczone, że w przyszłości może się to jeszcze zmienić. Użytkownicy posiadający już konto na VOD.pl po wprowadzonych zmianach muszą zarejestrować się na platformie raz jeszcze. 

Źródło: wirtualnemedia.pl, vod.pl, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.