Search icon

“Nowy styl”: konflikt Diora i Chanel w gwiazdorskim serialu Apple TV+. Zwiastun

13.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Nowy styl”: konflikt Diora i Chanel w gwiazdorskim serialu Apple TV+. Zwiastun
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Walentynki na Apple TV+ pozostają pod znakiem nowego, opartego na faktach serialu pt. “Nowy styl”. Produkcja przypadnie do gustu miłośnikom wysokiego krawiectwa i… konfliktów na szczycie mody. 

Nowy styl – serial Apple TV+ na zwiastunie

“Nowy styl” to serial czerpiący z prawdziwych wydarzeń, który przeniesie Was do Paryża z II wojny światowej – czasów, w których wysoka moda ewoluowała w cieniu konfliktu zbrojnego. Jak się okazuje, wizjonerzy Haute Couture również nie stronili od napięć: 

Rozgrywający się podczas nazistowskiej okupacji Paryża w czasie II wojny światowej »Nowy styl« skupia się na kluczowym momencie XX wieku, kiedy francuskie miasto przywróciło świat do życia, dzięki ikonie mody Christianowi Diorowi. Gdy Dior zyskuje na znaczeniu, dzięki swojemu przełomowemu, kultowemu wzorowi piękna i oddziaływania, panowanie Chanel jako najsłynniejszej projektantki mody na świecie jest zagrożone. Przeplatająca się saga podąża za zaskakującymi historiami osób współczesnych Diorowi oraz jego konkurentów, od Chanel po Pierre’a Balmaina, Cristóbala Balenciagę i nie tylko; i zapewnia oszałamiający wgląd w atelier, projekty i ubrania stworzone przez Christiana Diora we współpracy z House of Dior

– można przeczytać w oficjalnym opisie produkcji. Zakulisowe spojrzenie na to, co dla nas przygotowano, oferują też zwiastuny, udostępnione przez Apple TV+:

Nowy styl – obsada i twórcy 

“Nowy styl” może poszczycić się świetną obsadą, w skład której wchodzą m.in.: Ben Mendelsohn jako Christian Dior, Juliette Binoche jako Coco Chanel, Maisie Williams jako Catherine Dior, John Malkovich jako Lucien Lelong, Emily Mortimer jako Elsa Lombardi oraz Claes Bang jako Spatz.

Twórcą serii jest Todd A. Kessler (“Rodzina Soprano”, “Układy”).

Kiedy premiera w Apple TV+?

Trzy pierwsze odcinki serialu zadebiutują w bibliotece Apple TV+ 14 lutego 2024 roku. Kolejnych siedem dołączy do nich w następnych tygodniach. 

Z nowym iPhone masz nawet 3-miesięczny darmowy dostęp do Apple TV+:

Źródło: Apple TV+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.