Search icon

Twórcy nowego spin-offu Wiedźmina wkrótce wkroczą na plan! Co już wiemy o serialu?

16.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Twórcy nowego spin-offu Wiedźmina wkrótce wkroczą na plan! Co już wiemy o serialu?
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wszystko wskazuje na to, że nowy spin-off Wiedźmina poświęcony historii Szczurów wkracza w fazę produkcyjną. Co o nim wiadomo? Kiedy premiera?

Nowy spin-off Wiedźmina – co wiadomo?

W oczekiwaniu na premierę 3. sezonu Wiedźmina, która już niebawem, otrzymujemy coraz to nowsze informacje na temat nadchodzącego spin-offa produkcji. Ten skupiać się ma na bandzie rozbójników, tzw. Szczurów.

Sześcioro trzęsących Nilfgaardem bohaterów snuje plan największego napadu w swoim życiu, będącego rękawicą rzuconą w stronę najniebezpieczniejszej organizacji przestępczej w całym królestwie. 

Nowy spin-off Wiedźmina w fazie przedprodukcyjnej znajduje się co najmniej od listopada zeszłego roku. Według nieoficjalnych informacji, mimo trwającego strajku hollywoodzkich scenarzystów, wkracza zaś obecnie w kolejny etap prac. 

Według relacji Redanian Intelligence ekipa twórców i obsada zmierza obecnie do Kapsztadu, aby otworzyć plan zdjęciowy produkcji. Na ten moment brak oficjalnej informacji, kiedy to nastąpi. Bazując jednak na kolejnych nieoficjalnych doniesieniach, najbardziej prawdopodobna jest połowa tego roku, a więc lada moment. 

Nowy spin-off Wiedźmina – obsada i twórcy 

W obsadzie serialu znajdują się m.in. Ben Radcliffe (Giselher), Christelle Elwin (Mistle), Fabian McCallum (Kayleigh), Aggy K. Adams (Iskra), Juliette Alexandra (Reef) oraz Connor Crawford (Asse). 

Tytuł reżyseruje związana z Netflixem Mairzee Almas (“Cień i kość”, “Sandman”). Jego showrunnerką jest scenarzystka Wiedźmina Haily Hall. Lauren S. Hissrich piastuje zaś stanowisko producentki wykonawczej. 

Kiedy premiera?

Nowy spin-off Wiedźmina nie ma na ten moment oficjalnej daty swojej premiery. W oczekiwaniu na kolejne informacje w tym zakresie przypominamy, że na małe ekrany zmierza Wiedźmin 3, którego kolejne odcinki zadebiutują na łamach serwisu Netflix 29 czerwca oraz 27 lipca.

Źródło: Redanian Intelligence, Netflix

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.