Koniec TVP VOD i TVP GO i zapowiedź zupełnie nowego serwisu streamingowego

01.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Koniec TVP VOD i TVP GO i zapowiedź zupełnie nowego serwisu streamingowego
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

TVP VOD i TVP GO już wkrótce mają zostać zastąpione przez nowy serwis VOD TVP. Jego celem ma być “ożywienie telewizji linearnej”. Co o nim wiadomo?

Nowy serwis VOD TVP, czyli koniec TVP VOD i TVP GO

TVP oferowało do tej pory dwie platformy VOD: TVP VOD oraz TVP GO. Jak można się domyślić, trudno upatrywać w nich liderów polskiego rynku streamingu, na którym rządzą zupełnie inne platformy VOD. Wkrótce ich historia dobiegnie zaś końca. Przynajmniej tak twierdzi prezes Telewizji Polskiej – Jacek Kurski.

Funkcjonujące już rozwiązania ma bowiem zastąpić nowy serwis VOD TVP, o którym szef polskiego nadawcy w rozmowie z Wirtualnymi Mediami wypowiada się następująco:

To ma być jedna lufa obsługująca wszystkie częstotliwości, zakresy. Chcemy to odpalić wkrótce. Będzie to platforma o bardzo nowoczesnych funkcjonalnościach, która ożywi telewizję linearną i dotrze do widzów, którzy nie mieli z nami kontaktu.

Kurski dodał również, że nowy serwis VOD TVP ma bazować na modelu subskrypcyjnym – poza tym wiadomo o nim niewiele. Biorąc jednak pod uwagę rotację, jaka ma się dokonać w ofercie Telewizji Polskiej, można podejrzewać, że będzie on stanowił unowocześnioną kombinację tego, co otrzymaliśmy dotychczas. Przypomnijmy więc podstawowe informacje na temat TVP VOD oraz TVP GO.

TVP VOD i TVP GO – co (jeszcze) oferuje VOD od TVP?

Uruchomione w 2010 roku TVP VOD oferuje treści na żądanie, wśród nich zaś oryginalne filmy, seriale i programy telewizyjne. Część z nich dostępna jest bez ograniczeń; dostęp do pozostałych zarezerwowano z kolei dla abonentów RTV lub subskrybentów platformy. W ramach serwisu możecie oglądać również kanały linearne TVP

Na tych ostatnich skupia się zaś udostępniony w 2022 roku TVP GO, dając możliwość oglądania od początku już trwających programów oraz tych wyemitowanych na przestrzeni ostatnich siedmiu dni. Z pomocą funkcjonalności platformy możecie też zatrzymywać i przewijać programy nadawane na żywo oraz uzyskać dostęp do biblioteki treści na życzenie. Oferta dostępna jest bez dodatkowych opłat. 

TVP VOD i TVP GO – jak oglądać?

TVP VOD dostępne jest jako aplikacja na telewizorze. Możecie z niego korzystać także z poziomu przeglądarki internetowej. Jeżeli zaś chodzi o TVP GO, jego ofertę skierowano do użytkowników urządzeń z systemem Android lub iOS oraz do widzów telewizji hybrydowej.

Źródło: Wirtualne Media

Przeczytaj również:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.