Apple ograniczyło wydajność portu USB-C w iPadzie 10. generacji

04.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Apple ograniczyło wydajność portu USB-C w iPadzie 10. generacji
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowy „budżetowy” iPad doczekał się ważnej zmiany. Port Lightning został zastąpiony przez USB-C, ale firma mocno ograniczyła prędkość przesyłu danych nowego złącza.

iPad 10. generacji z wolnym USB-C

Port w nowym iPadzie jest dużo wolniejszy niż te, które stosowane są w modelach mini, Air oraz Pro. Jego prędkość została ograniczona do 480 Mb/s. Przypomnijmy, że taką samą prędkość oferuje USB 2.0 oraz złącze Lightning, w które wyposażona była poprzednia generacja najtańszego tabletu marki Apple.

Dla porównania, w przypadku najnowszego iPada mini prędkość ta wynosi 5 Gb/s. w iPadzie Air 5. generacji jest to 10 Gb/s, a iPady Pro z układem M1 oraz M2 posiadają port Thunderbolt 3, który oferuje aż 40 Gb/s.

Szczegóły na ten temat zawarte zostały między innymi w filmie, który dostępny jest w serwisie YouTube na kanale Max Tech.

Warto dodać, że na stronie firmy Apple nie ma informacji na temat tego, jaką prędkość transferu danych zapewnia port USB-C w nowym iPadzie.

Zmiana rodzaju portu wynika najprawdopodobniej z faktu, że na początku października europosłowie przyjęli nowe przepisy, zgodnie z którymi od 2025 roku na terenie Unii Europejskiej będą mógłby być sprzedawane urządzenia mobilne, które do ładowania wykorzystywać będą złącze USB-C.

Źródło: MacRumors, grafiki: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.