Nowy Chromecast z Google TV (HD) będzie tańszy o 100 zł, ale nie obsłuży 4K

05.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy Chromecast z Google TV (HD) będzie tańszy o 100 zł, ale nie obsłuży 4K
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowe urządzenie Chromecast z Google TV (HD) to przystawka do telewizora, która znacznie zwiększa jego funkcjonalność. W porównaniu do poprzednika nowy Chromecast jest krokiem milowym naprzód, a wszystko dzięki dodaniu wielu przydatnych funkcjonalności.

Czym jest Google Chromecast?

Co to jest Chromecast? Taką nazwą nazywamy całą gamę sprzętów produkowanych przez Google, które podłączamy do telewizora w celu odtwarzania multimediów. Wysyłka treści na ekran telewizora odbywa się przez Internet lub za pomocą aplikacji mobilnej zgodnej z Google Cast. Możemy więc uruchomić na starszym modelu telewizora aplikacje streamingowe (Netflix, Disney+, itp.), włączyć przeglądarkę internetową czy udostępnić ekran naszego smartfona. Nowy Chromecast with Google TV HD świetnie spełnia tę rolę, ma przy tym kilka dodatkowych opcji.

Chromecast pozwala na pobranie tysięcy aplikacji, sterowanie odbywa się przy pomocy pilota, smartfona lub komend głosowych.

Do najciekawszych funkcji nowego Chromecasta należy zakładka „Dla Ciebie”. Zobaczymy tam sugerowane dla użytkownika filmy i seriale. Pochodzą z różnych platform streamingowych, z których korzystamy i są oczywiście dopasowane do przypuszczalnych preferencji danego użytkownika.

Chromecast 4.0

Nowy i tańszy Google Chromecast z Google TV HD

Nowy Chromecast od Google to już kolejna generacja urządzenia. Niezmiennie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy podłączyć urządzenie do portu HDMI w naszym telewizorze. Dzięki urządzeniu zyskujemy pełnoprawne funkcje smart TV, za co odpowiada system operacyjny Android. Google zapowiedziało już, że najnowszy Chromecast z Google TV otrzyma aktualizację do Androida 12.

Nowy Chromecast with Google TV
Nowy Chromecast z Google TV

Łączność odbywa się za pomocą Wi-Fi oraz Bluetooth. Urządzenie można połączyć ze smartfonem (Android, iOS) lub komputerem lub laptopem.

Najnowszy model Chromecast z Google TV (HD) posiada wsparcie dla rozdzielczości 1080p, HDR10, HDR10+ i HLG. Asystent Google pozwoli natomiast na bardzo komfortowe korzystanie z urządzenia przy pomocy poleceń głosowych.

W porównaniu do wersji Google Chromecast 4.0 nie znajdziemy tutaj obsługi Dolby Vision i Dolby Atmos i oczywiście rozdzielczości 4K. Mniejsza jest również ilość pamięci wewnętrznej – 8 GB zamiast 16 GB, ale to efekt niższej ceny.

Cena urządzenia wynosi 40 euro, czyli ok. 200 zł. Dla przypomnienia – wersja Google Chromecast z 4K kosztuje ok. 300 zł.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.