Apple nie rezygnuje z HomePod. Nowy model ma mieć ekran i kilka kluczowych zmian

10.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Apple nie rezygnuje z HomePod. Nowy model ma mieć ekran i kilka kluczowych zmian
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Oryginalny HomePod nie podbił serc użytkowników. Ze względu na małe zainteresowanie urządzenie zostało wycofane ze sprzedaży trzy lata po swoim debiucie. Jednak w ostatnim czasie pojawiają się doniesienia o tym, że Apple pracuje nad kolejną generacją tego głośnika, a ma być to innowacyjny i rewolucyjny sprzęt.

Nowy HomePod z chipem S8

Mark Gurman, szanowany redaktor serwisu Bloomberg, który znany jest z publikowania informacji na temat przyszłych urządzeń marki Apple twierdzi, że firma z Cupertino pracuje obecnie nad drugą generacją HomePoda. Głośnik ma być wyposażony między innymi w układ S8, czyli czip, który pochodzi z serii dedykowanej dla zegarków Apple Watch.

Gurman nie przedstawił jednak żadnych konkretnych informacji. Wiadomo jedynie, że urządzenie ma mieć podobne rozmiary i oferować podobną jakość dźwięku jak w przypadku oryginalnego HomePoda. Nowością ma być umieszczony na górze dotykowy ekran. Premiera odbędzie się najwcześniej w przyszłym roku.

HomePod mini kolory
HomePod mini

W maju tego roku na temat nowego HomePoda wypowiedział się inny znany analityk – Ming-Chi Kuo. Twierdzi on, że premiera głośnika odbędzie się w czwartym kwartale 2022 roku lub na początku kolejnego. Według Kuo głośnik, który pojawi się już niedługo, nie będzie mógł pochwalić się żadnymi spektakularnymi innowacjami.

Nie wiadomo zatem czy Gurman mówi o głośniku, który pojawi się w najbliższym czasie, czy o czymś co zadebiutuje jeszcze później. Możliwe też, że Kuo wspomina o nowym HomePodzie mini.

Hybryda HomePoda i Apple TV

W kwietniu tego roku pojawiły się także doniesienia o urządzeniu, które ma być połączeniem inteligentnego głośnika i przystawki Apple TV, a dodatkowo wyposażony jest w kamerę FaceTime. Byłaby to konkurencja dla takich urządzeń jak Nest Hub firmy Google czy Echo Show od Amazona.

Wsparcie dla standardu Matter

Jak wiadomo, od pewnego czasu trwają prace nad nowym standardem łączności Matter, który wykorzystywany będzie do współdziałania akcesoriów związanych z inteligentnym domem. Prace nad nim maja zakończyć się jesienią tego roku. Bardzo możliwe, że nowe HomePody, jako centra tych akcesoriów, będą kompatybilne z Matter.

Źródło: MacRumors, Grafiki: Apple

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.