Nowy Kindle 11 to najprostszy i najbardziej opłacalny czytnik ebooków Amazon

16.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy Kindle 11 to najprostszy i najbardziej opłacalny czytnik ebooków Amazon
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czytniki e-booków łączą światy nowoczesnych tabletów oraz tradycyjnych, papierowych książek. Jednym z modeli, który rozpowszechnił czytanie książek elektronicznych jest Amazon Kindle. Wkrótce doczekamy się premiery kolejnej już generacji tego sprzętu, która posiada wiele przydatnych usprawnień. Co już dziś wiemy o Kindle 11, jaka będzie jego cena i kiedy można będzie kupić czytnik?

Amazon Kindle 11

Podstawowy Amazon Kindle 11 otrzyma podświetlany wyświetlacz o przekątnej 6″ z rozdzielczością 300 ppi, czyli taką, jak w droższym wariancie Kindle Paperwhite. Samo podświetlenie będzie jednak się różnić. Nowy Kindle 11 posiada 4 diody doświetlające wyświetlacz, w modelu Paperwhite było ich aż 17, co pozwalało bardzo równomiernie podświetlić ekran i zapewnić maksymalną czytelność w każdych warunkach. Kindle 11 jest jednak sporo tańszym urządzeniem, więc nie powinno dziwić zastosowanie nieco bardziej ekonomicznych rozwiązań.

Wprowadzono tryb ciemny, który po raz pierwszy zawita do najtańszej serii urządzeń i z pewnością będzie przywitany z radością przez osoby preferujące taki tryb czytania. Nie ma za to możliwości regulowania temperatury podświetlenia, która pozostaje zarezerwowana dla droższych modeli.

Kindle 11 jest najlżejszym czytnikiem Amazon i waży zaledwie 158 gramów (Kindle 10 waży 174 gramy).

Kompaktowe wymiary i możliwość bezproblemowego zabrania czytnika e-booków w każde miejsce są jego ogromnymi atutami. Podczas wycieczek, wyjazdów i wakacji zaletą będzie też port ładowania i do przesyłania danych USB typu C. Pozwoli to używać Kindla 11 z tym samym kablem, jaki większość z nas ma w smartfonie, słuchawkach i innych urządzeniach.

Być może zmiana złącza w Kindle 11 podyktowana jest unijną dyrektywą ustalającą, że USB-C ma być standardem dla wielu rodzajów urządzeń już od 2024 roku.

Amazon Kindle 11 64 GB
Amazon Kindle 11 64 GB (czarny) fot. Amazon

Data premiery i cena Kindle 11

Najnowszy czytnik e-book od Amazona posiada aż 16 GB pamięci na dane (poprzedni model miał zaledwie 4 GB!). Nie musimy więc martwić się o to, że nasza biblioteka z ulubionymi tytułami nie zmieści się w pamięci. Co więcej, książki kupione w Amazon możemy przechowywać w bezpiecznej chmurze.

Data premiery Amazon Kindle 11 to 12 października 2022 roku.

Cena Kindle 11 to 99,99 dolarów. W Polsce sprzęt ma kosztować 509,99 złotych, co należy uznać za niezłą cenę. Możemy wybrać obudowę w kolorze niebieskim lub czarnym.

Może zainteresują Cię też te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.