Search icon

Google Circle to Search trafi na więcej urządzeń. Przydatna funkcja umie teraz tłumaczyć tekst

15.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Google Circle to Search trafi na więcej urządzeń. Przydatna funkcja umie teraz tłumaczyć tekst
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas styczniowej premiery Samsunga Galaxy S24 poznaliśmy zbiór funkcji nazwanych Galaxy AI. Wśród nich mieliśmy możliwość szybkiego wyszukania po zakreśleniu wokół jakiegoś obszaru ekranu kółka. Mogliśmy w ten sposób zaznaczyć obraz, czy fragment tekstu. Teraz tak samo działająca funkcja trafia na kolejne urządzenia, póki co modele Google Pixel. Nowością jest możliwość wykorzystania funkcji Circle to Search do tłumaczenia tekstu.

Zaznacz, aby Wyszukać z Samsunga Galaxy S24 trafia na więcej smartfonów

Początkowo najnowszą funkcję związaną z szybkim i wygodnym wyszukiwaniem mieliśmy wyłącznie w topowych smartfonach Samsung Galaxy S24. Ten stan rzeczy nie utrzymywał się jednak zbyt długo – po aktualizacji do Androida 14 i nakładki systemowej OneUI 6.1 Circle to Search pojawiło się też w starszej serii Galaxy S23, jak i w najnowszych „składakach” – Galaxy Z Fold 5 i Galaxy Z Flip 5.

Circle to Search (Zaznacz, aby Wyszukać) trafiło już na telefony Google Pixel, choć początkowo tylko na nowsze modele z flagowej serii (np. Pixel 7 i Pixel 7 Pro, Pixele 8). Teraz opcja pojawiła się również na znacznie tańszym urządzeniu – Google Pixel 7a, a także w starszym modelu – Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Najnowsza funkcja, poza szybkim wyszukiwaniem, pozwala również natychmiast tłumaczyć zaznaczony fragment tekstu na inne języki. Przetłumaczone treści pojawiają się w miejscu oryginalnego tekstu, zastępując oryginalny.

Jak uruchomić Circle to Search i tłumaczyć tekst?

Jeśli Twój smartfon obsługuje funkcję Circle to Search, możesz ją włączyć w ustawieniach. Gdy narzędzie jest aktywne, po zakreśleniu treści na ekranie zobaczymy nową ikonę „Translate”. Pojawia się po prawej stronie paska z opcjami Google.

Aby funkcja działała, a być może wkrótce trafi także na większą liczbę smartfonów, potrzebujemy najnowszej wersji Google for Android. Obecnie nowość działa natomiast tylko na następujących urządzeniach:

  • smartfony Google Pixel 6, Pixel 6 Pro
  • Google Pixel 7a
  • Google Pixel 7, Google Pixel 7 Pro
  • seria Google Pixel 8
  • Samsung Galaxy S24
  • Samsung Galaxy S23
  • składane Samsung Galaxy Z Flip 5 i Z Fold 5.

Pamiętajmy przy tym, że nowa funkcja tłumaczenia w narzędziu Circle to Search może trafiać na kolejne urządzenia stopniowo. Jeśli jeszcze jej nie masz, musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość. Cały proces powinien natomiast zakończyć się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.