Search icon

Przegląd nowości Lenovo pokazanych targach CES 2023

18.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Przegląd nowości Lenovo pokazanych targach CES 2023
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Targi CES 2023 w Las Vegas przyniosły premiery wielu urządzeń niemal każdego liczącego się producenta. Nie inaczej jest w przypadku nowości Lenovo, których poznaliśmy naprawdę wiele. To nie tylko najnowsze generacje znanych już serii, ale też zupełnie nowe urządzenia.

Nowości Lenovo na 2023 rok – więcej, niż laptop 2w1: ThinkBook Plus Twist

ThinkBook Plus Twist to jedna z ciekawszych nowości Lenovo pokazanych podczas targów CES 2023. Komputer jest bardzo ciekawym połączeniem laptopa i tabletu, a nawet czytnika e-book. Wszystko dzięki zastosowaniu dwóch ekranów. Pierwszy to nowoczesny OLED pracujący z rozdzielczością 2880×1800 pikseli. Ma przekątną 13,3″ maksymalną jasność 400 nitów. Dzięki centralnemu zawiasowi możemy obrócić ekran.

Lenovo ThinkBook Plus Twist
Lenovo ThinkBook Plus Twist

Lenovo ThinkBook Plus Twist ma dwa wyświetlacze umieszczone na obrotowym zawiasie.

Drugi wyświetlacz to 12-calowy panel E-Ink (ekrany tego typu stosowane są najczęściej w czytnikach e-booków). Także jest kolorowym wyświetlaczem, jednak zdecydowanie bardziej przyjaznym dla oczu użytkownika. Jest też o wiele bardziej energooszczędny. Użytkownik posiada więc wybór – żywe i nasycone kolory OLED-a lub bezpieczniejsze dla wzroku treści na ekranie w technologii elektronicznego papieru.

Lenovo ThinkBook Plus Twist
Lenovo ThinkBook Plus Twist

Obrót ekranu powoduje przeniesienie wszystkich elementów na drugi wyświetlacz, przez co nie musimy przerywać naszej pracy. Gdy korzystamy z bardziej standardowego dla laptopów wyświetlacza OLED, na znajdującym się z tyłu ekranie E-Ink możemy wyświetlić dowolną grafikę. Oba ekrany są dotykowe, co daje nam sporo kombinacji. Możemy korzystać z nowości Lenovo ThinkBook Plus Twist w następujący sposób:

 • klasyczny laptop z ekranem OLED
 • laptop z ekranem dotykowym OLED
 • tablet z ekranem OLED
 • tablet z wyświetlaczem E-INK
 • laptop z ekranem E INK
 • laptop z ekranem E-INK obsługiwanym rysikiem

Sprzęt pojawi się na rynku w czerwcu tego roku w cenie 1649 dolarów (niecałe 7500 złotych).

Lenovo YOGA Book 9i – gdy jeden ekran OLED to za mało

Podobnie do nowości Lenovo opisywanej powyżej, YOGA Book 9i także posiada dwa ekrany. Konstrukcja jest jednak tym razem zupełnie inna. Oba wyświetlacze mają przekątną 13,3″ i są wykonane w technologii OLED. Mają proporcje 16:10 i wsparcie dla HDR, Dolby Vision i 100% oddanie palety barw DCI-P3. Jeden z ekranów znajduje się natomiast w miejscu, gdzie spodziewalibyśmy się klawiatury. Także tu możemy więc użyć komputera na kilka sposobów:

 • klasyczny laptop z klawiaturą umieszczoną na dolnym ekranie
 • laptop z klawiaturą wyświetlaną na dolnym ekranie
 • laptop z dołączoną klawiaturą i ekranami ustawionymi w pionie
 • laptop z dołączoną klawiaturą i ekranami ustawionymi w poziomie
 • tablet w formie książki
Lenovo Yoga Book 9i
Lenovo Yoga Book 9i

Dodatkowo wyświetlacze mogą być obsługiwane także rysikiem. Do laptopa można również dołączyć bezprzewodową klawiaturę. To naprawdę sporo możliwości, które przenoszą obsługę laptopa na zupełnie inny poziom. Warto do tego dodać, że sprzęt ma też dźwięk Dolby Atmos i mocną specyfikację. Lenovo Yoga Book 9i pojawi się w sprzedaży w czerwcu 2023. Cena niestety nie jest niska i wynosi 2099 dolarów (około 9350 złotych).

Lenovo Tower 7i – mocny pecet dla graczy

W porównaniu z posiadającymi dwa ekrany laptopami, Lenovo Tower 7i to dość klasyczny sprzęt. Jest jednak droższy od opisywanych wcześniej nowości Lenovo – Lenovo Legion Tower 7i wyceniono na co najmniej 11 000 złotych (2479 dolarów). W tej cenie możemy się spodziewać naprawdę mocnej specyfikacji. I nie zawiedziemy się! Gamingowy PC nawiązuje do swojego poprzednika – Legion Tower 7. Producent zdecydował się zmienić konstrukcję obudowy (przedniej i górnej części), co pomogło poprawić chłodzenie.

Komputer posiada procesory Intel Core 13-tej generacji i układ GPU NVidia GeForce RTX 40xx.

W modelu na rok 2023 producent zamontował z tyłu obudowy przełącznik pozwalający dostosować oświetlenie RGB wnętrza obudowy do swoich potrzeb.

W najmocniejszej wersji nowości Lenovo znajdziemy aż 64 GB RAM DDR 5 (5.600 MHz!) i nawet 6 terabajtów miejsca na dysku.

Lenovo Legion Tower 7i

Nowości Lenovo na CES 2023 – gamingowe laptopy Legion Pro 7 i Legion Pro 7i

Także gamingowe laptopy Lenovo Legion doczekały się zmian. Nowości Lenovo na 2023 rok to Legion Pro 7 oraz Legion Pro 7i. Jak przystało na topowy sprzęt pozwalający uruchomić najnowsze gry, specyfikacja jest flagowa. Mamy więc procesory Intela 13-tej generacji (Raptor Lake) lub najnowsi AMD Ryzen 7000. Karta graficzna to GeForce RTX. Lenovo chwali się zastosowaniem dodatkowego rozwiązania wspomagającego pracę procesora i GPU. To chip Lenovo LA AI. Wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz uczenie maszynowe i poprawia wydajność laptopa. W porównaniu z komputerami wyposażonymi w taką samą specyfikację, możemy więc oczekiwać więcej FPS w grach.

Lenovo Legion Pro7i posiadają rozwiązanie śledzące ruchy głowy użytkownika – Tobii Horizon, które ma poprawić wrażenia w grze.

Nowości Lenovo - laptopy Legion 7

Wyposażając najnowsze gamingowe notebooki w wydajne podzespoły, producent nie zapomniał o chłodzeniu. Nowości Lenovo posiadają sporą sekcję chłodzącą ColdFront 5.0 w tylnej części obudowy, nieopodal zawiasu. W przypadku sprzętu z kartami graficznymi RTX 4080 lub 4090 dodatkowe chłodzenie obejmuje także procesor. Dla modeli z nieco słabszym (wciąż o ogromnej wydajności!) układem GPU RTX 4070, komora parowa ze specjalnym ciepłowodem znajduje się tylko na GPU.

Prezentując nowe laptopy dla graczy, Lenovo wyposażyło je też w efektowne podświetlenie RGB. Użytkownik może wybrać jeden z wielu wzorów i przełączać się między nimi skrótami klawiszowymi. Możemy też samemu stworzyć własne wzory, do czego posłuży dedykowana aplikacja.

Ogromna bateria, spora cena Lenovo Legion Pro 7 i 7i

Nowości Lenovo mogą mieć ekran z odświeżaniem nawet 240 Hz i rozdzielczością 2560 x 1600 pikseli. Przy okazji mamy też największą baterię, jaka może znaleźć się w laptopie – 99,99 Wh. Czemu montaż większego ogniwa byłby niemożliwy? Chodzi o regulacje prawne i ograniczenie pojemności akumulatora występujące w transporcie.

Gamingowy laptop LenovoLegion

Nowości Lenovo niestety nie najeżą do tanich. Laptop Lenovo Legion Pro 7i kosztuje od około 8900 złotych i trafi do sprzedaży w marcu. Droższa odmiana Lenovo Legion Pro 7 pojawi się miesiąc później w cenie od 12 000 złotych.

Nowości Lenovo – Wireless Dock

Kolejna nowość Lenovo to bezprzewodowa stacja dokująca Wireless Dock. Lenovo Wireless Dock ma własną baterię, dodatkowe porty USB i HDMI. Przesyłanie danych i energii odbywa się bezprzewodowo, choć musimy mieć do tego odpowiednie urządzenie. Dziś ze stacją dokującą współpracuje jedynie Lenovo 13x Gen 2.

Bezprzewodowa stacja dokująca Lenovo Wireless Dock

Z boku urządzenia znalazło się miejsce dla ładowarki indukcyjnej QI. Możemy więc podładować swojego smartfona, słuchawki TWS lub inne akcesoria. Póki co nie kupimy stacji dokującej osobno. W wybranych krajach można ją dostać w komplecie z kompatybilnym laptopem.

nano google news

Może zainteresują Cię także inneartykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.