Trzy nowe smartwatche w ofercie Fitbit – Sense 2, Inspire 3 i Versa 4

05.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Trzy nowe smartwatche w ofercie Fitbit – Sense 2, Inspire 3 i Versa 4
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jesień 2022 roku to aż trzy nowości Fitbit. Mowa o nowoczesnych i stylowych zegarkach smart. Nadrzędnym celem, jaki przyświecał ich twórcom, jest poprawa zdrowia użytkownika. Umożliwi to monitoring aktywności i wielu parametrów organizmu użytkownika. Skupienie się na wysokiej funkcjonalności nie przeszkodziło jednak w zaprojektowaniu nowych smartwatchy w wyjątkowo stylowy sposób.

Nowości Fitbit – ruszyła przedsprzedaż trzech zegarków smart

Tegoroczne nowości Fitbit zaplanowano na jesień. Być może koniec wakacji i powrót do szkoły i pracy są dla wielu osób idealnym momentem, by zadbać o swoje zdrowie. Z pewnością zakup inteligentnego zegarka sportowego może w tym pomóc.

Nowe smartwatche, które powiększają gamę producenta to Fitbit Sense 2, Versa 4 i Inspire 4.

W dwóch z nich znalazło się miejsce dla fizycznego przycisku, który ma znacznie ułatwić obsługę sprzętu. Trzecie urządzenie to nieco tańsza opaska sportowa, która oferuje bardzo długi czas pracy na baterii.

Premiera Fitbit Sense 2

Opis nowości Fitbit rozpoczniemy od inteligentnego zegarka Fitbit Sense 2. Mimo podobnej nazwy nie jest to rozwinięcie konstrukcji poprzednika, a zupełnie nowe urządzenie. Producent wyposażył ten model w przycisk umieszczony z boku obudowy. Udało się zbudować aż o 10% smuklejszą kopertę, a cały smartwatch waży 15% mniej od poprzednika. Powinno to wpłynąć pozytywnie na komfort użytkowania zegarka.

Fitbit Sense 2
Fitbit Sense 2 (fot. producenta)

Fitbit Sense 2 dostał zupełnie nowy procesor i poprawione oprogramowanie Wear OS.

Efekt? Szybsze działanie, jeszcze lepszy wygląd menu i możliwość dostosowania widocznych na ekranie kafelków przez użytkownika. Pełna bateria pozwoli nawet na 6 dni pracy zegarka. Wiele zależy jednak od sposobu użytkowania smartwatcha i włączonych funkcji. Na szczęście producent wyposażył zegarek w możliwość szybkiego podładowania baterii. Nieco ponad 10 minut ładowania dostarczy zegarkowi energii na cały dzień pracy. Naładowanie ogniwa do pełna trwa natomiast 2 godziny.

fitbit sense 2
fot. producenta

Bez dwóch zdań można stwierdzić, że wyposażenie Fitbit Sense 2 jest kompletne. Zegarek posiada łączność zbliżeniową NFC, moduły Bluetooth 5.0 oraz GPS. Nie zabrakło też licznych czujników: monitor pulsu, EKG, SpO2, EDA i cEDA, wysokościomierz, termometr do pomiaru temperatury skóry i żyroskop. Producent dodał też czujnik Bory Response, który pomaga ocenić poziom stresu. Gdy urządzenie oceni, że jest zbyt wysoki, może zalecić użytkownikowi kilka ćwiczeń oddechowych.

Smartwatch łączy się z naszym telefonem i zobaczymy na nim wiadomości SMS, powiadomienia, czy odbierzemy telefon. Umożliwi to wbudowany głośnik i mikrofon. Przydadzą się też do korzystania z asystenta głosowego Alexa. Na stronie producenta i w niektórych sklepach trwa już przedsprzedaż. Zegarki w trzech kolorach (szary, biały i turkusowy) kosztują niecałe 1500 złotych.

Specyfikacja Fitbit Sense 2

 • Typ: smartwatch
 • Wymiary: 40.5mm x 40.5mm x 12.3mm
 • Obudowa: wodoszczelna do 50 metrów, bezpieczna praca w temperaturach od -10 do 45 st. C
 • Wymiary paska: dwie opaski w zestawie: duża (158-209 mm) i mała (129 – 175 mm)
 • Wyświetlacz: AMOLED z Always On Display
 • Przyciski: 1 (z boku obudowy)
 • Bateria: do 6 dni pracy. Ładowanie 0-100% w 2 godziny, ładowanie na jeden dzień pracy w około 12 minut pracy.
 • Tryby sportowe: tak, z automatycznym wykrywaniem
 • Czujniki: pomiar pulsu, EKG, czujnik saturacji, akcelerometr, GPS, NFC, pomiar temperatury ciała, żyroskop, wysokościomierz
 • Łączność: Bluetooth 5.0, aplikacja Fitbit (Android 10 i nowsze i iOS powyżej 14)
 • Kolory: czarny, biały, niebieski
 • Cena: niecałe 1500 zł

Fitbit Verse 4

Przeglądając nowości Fitbit natrafimy też na nieco tańszy model inteligentnego zegarka – Verse 4. Także w tym urządzeniu znalazło się miejsce dla fizycznego przycisku z boku koperty. Funkcjonalność tego urządzenia została nieco zmniejszona w stosunku do Sense 2. Nie znajdziemy tu pomiaru EKG oraz EDA. Pozostałe funkcjonalności są niemal identyczne w stosunku do droższego modelu.

Fitbit Verse 4 posiada funkcje pomiaru stresu, natlenienia krwi, pulsometr czy GPS. Model jest kilkaset złotych tańszy od Sense 2.

Cena Fitbit Verse 4 to około 1100 złotych. Dla nieco mniej wymagających użytkowników może być więc ciekawą alternatywą dla droższego urządzenia Sense 2. Dodatkowym atutem może być dostępność w ciekawych odmianach kolorystycznych.

Tak samo jak w modelu Sense 2, Fitbit Verse 4 posiada obsługę Map Google oraz dostęp do płatności zbliżeniowych z Portfelem Google.

Nowości Fitbit Verse 4
Fitbit Verse 4 (fot. producenta)

Opaska sportowa Fitbit Inspire 3

Ostatnia z nowości Fitbit to Inspie 3. Urządzenie jest zaawansowaną opaską sportową, a więc nieco mniejsze i lżejsze od typowych smartwatchy, a jego funkcjonalność jest okrojona. Dzięki wymiarom 39.32 x 18.6 x 11.7 5 mm to naprawdę kompaktowe i wygodne urządzenie.

Tracker aktywności Fitbit Inspire 3 posiada czytelny ekran AMOLED z Always On Display, można więc przez cały dzień mieć wgląd do statystyk swojej aktywności i treningu.

Śledzenie aktywności użytkownika oraz pobieranie danych z czujników odbywa się przez całą dobę. Producent skupia się tu w dużej mierze na monitorowaniu jakości snu oraz pomiarze stresu. Funkcja SmartWake może się natomiast spodobać innym domownikom – to bezgłośny budzik. Wyniki pomiarów natlenienia krwi, tętna, czy poziom stresu można zobaczyć również na ekranie swojego smartfona – w aplikacji Fitbit. Opaska jest także wodoodporna, a producent dodaje w zestawie sprzedażowym dwa paski, co pozwoli jeszcze lepiej dopasować urządzenie do własnych preferencji.

Bateria w Fitbit Inspire 3 powinna wystarczyć na 3 dni, a naładujemy ją w około dwie godziny. Szybkie połączenie odbywa się przy użyciu modułu Bluetooth LE. Opaska sportowa Inspire 3 kosztuje 479 złotych, Podobnie do innych jesiennych nowości Fitbit, po zakupie tracka otrzymasz bezpłatny dostęp do Fitbit Premium na 6 miesięcy.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.