Search icon

Disney+ w styczniu 2023. Nowe filmy i seriale

29.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Disney+ w styczniu 2023. Nowe filmy i seriale
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W styczniu na Disney+ pojawi się wiele ciekawych filmów i seriali. Począwszy od trzech produkcji dokumentalnych od National Geographic (Odwrót, Terytorium, Gwieździsty Sztandar), przez dwie nowe animacje dla dorosłych (Koala Man, Little Demon), po nowe odcinki znanych i lubianych seriali (Family Guy, Star Wars: The Bad Batch, Reservation Dogs, The Simpsons). Co jeszcze obejrzymy, jeśli chodzi o nowości Disney+ zaplanowane na początek 2023 roku? Sprawdźcie.

Nowe seriale na Disney+ –  styczeń 2023

Nowy Rok 2023 przyniesie wiele serialowych nowości na Disney+. Pojawią się dwie animacje dla dorosłychThe Koala Man oraz Little Demon. Platforma VOD zapowiedziała również nowe odcinki znanych i lubianych seriali — Family Guy, Star Wars: The Bad Batch, Reservation Dogs oraz The Simpsons. Interesujące nowe seriale na Disney+ to także: Welcome to Chippendales (Witamy w Chippendales), Chasing waves (Goniąc fale) oraz Extraordinary (Nadzwyczajna). O czym opowiadają? Aby się tego dowiedzieć, warto sprawdzić nasze zestawienie Disney+ – premiery 2023 styczeń.

Koala Man (sezon 1.) – 09/01/2023 

Z nowości Disney+ zaplanowanych na styczeń warto zwrócić uwagę na animację dla dorosłych – Koala Man. Za produkcję odpowiada między innymi Justin Roiland (Rick i Morty), natomiast w obsadzie znalazł się Hugh Jackman. Serial opowiada o ojcu w średnim wieku i jego sekretnej pasji polegającej na zwalczaniu drobnych przestępców. Czy Koala Man zapisze się w pamięci widzów jako konkurencja dla słynnego serialu BoJack Horseman? Okaże się już 9 stycznia, wtedy właśnie zapowiedziano światową premierę pierwszego sezonu tej produkcji.

Welcome to Chippendales (Witamy w Chippendales) (sezon 1.) – 11/01/2023

Nowe seriale na Disney+ to także oparta na prawdziwych wydarzeniach amerykańska produkcja Welcome to Chippendales (Witamy w Chippendales). Serial opowiada skandaliczną historię hinduskiego imigranta Somena „Steve’a” Banerjee, znanego jako założyciel największego na świecie imperium męskiego striptizu. W obsadzie znaleźli się między innymi: Kumail Nanjiani (I tak cię kocham, Dolina Krzemowa, Strefa mroku), Dan Stevens (Piękna i Bestia, Downton Abbey, Gość) oraz Murray Bartlett (Biały Lotos, Spojrzenia, Nieprawdopodobna dziewczyna). Premiera 1. sezonu została zapowiedziana na 11 stycznia 2023 roku.

Chasing waves (Goniąc fale) (sezon 1.) – 11/01/2023

Co jeszcze przygotowała platforma Disney+? Premiery zaplanowane na styczeń to także dokument Chasing waves (Goniąc fale). Serial opowiada o kulturze surfingu w Japonii, przedstawia również losy sportowców biorących udział w międzynarodowych zmaganiach. Na razie nie wiadomo zbyt wiele na jego temat. Serwis VOD ogłosił, że wszystkie odcinki pierwszego sezonu będą dostępne już 11 stycznia 2023 roku.

Little Demon (Mały demon) (sezon 1.) – 18/01/2023

W styczniu na Disney+ pojawi się także animowany serial dla dorosłych, Little Demon (Mały demon). Czarna komedia opowiada o kobiecie, która została zapłodniona przez Diabła, przez co jej córka staje się Antychrystem. Głosów postaciom użyczyli między innymi: Aubrey Plaza (Co ty wiesz o swoim dziadku, Legion, Ingrid wyrusza na zachód), Lucy DeVito (Jumanji: Następny poziom, Dumbo, Blondynka) oraz Danny DeVito (Powrót Batmana, Taxi, Tajemnice Los Angeles). Premiera pierwszego sezonu została zapowiedziana na 18 stycznia 2023 roku.

Extraordinary (Nadzwyczajna) (sezon 1.) – 25/01/2023

Do nowości Disney+ zalicza się także serial Extraordinary (Nadzwyczajna) z Máiréad Tyers (Belfast, Tell Me Everything) w roli głównej. Produkcja opowiada o 25-letniej Jen, która czuje się samotna, ponieważ każdy na świecie oprócz niej posiada jakąś super moc. Dziewczyna postanawia wyruszyć w podróż, aby odkryć swoje zdolności. Wszystkie odcinki 1 sezonu ukażą się na platformie VOD już 25 stycznia 2023 roku.

Star Wars: The Bad Batch (Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja) (sezon 2.)– 04/01/2023

Styczeń na Disney+ przyniesie kontynuację animowanego serialu Star Wars: The Bad Batch (Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja). Amerykańska produkcja science-fiction opowiada o początkach Imperium Galaktycznego, fikcyjnego państwa znanego doskonale fanom space opery Gwiezdne Wojny. Głównymi bohaterami Star Wars: The Bad Batch jest grupa elitarnych żołnierzy-klonów. Nowe odcinki drugiego sezonu ukażą się na platformie VOD już 4 stycznia 2023 roku.

Reservation Dogs (Rdzenni i wściekli) (sezon 2.)– 04/01/2023

W styczniu na Disney+ zagości 2 sezon serialu komediowego Reservation Dogs (Rdzenni i wściekli). Produkcja Sterlina Harjo i Taiki Waititi opowiada o czterech rdzennych nastolatkach z Oklahomy, którzy marzą o wyjeździe do Kalifornii. To obowiązkowa pozycja dla fanów historii rodem z książki Witajcie w rezerwacie. Indianin w podróży przez ziemie amerykańskich plemion Davida Treuera. Zgodnie z najnowszymi przeciekami premiera kolejnego sezonu Reservation Dogs będzie miała miejsce najprawdopodobniej 4 stycznia 2023 roku.

The Simpsons (Simpsonowie) (sezon 34.)– 11/01/2023

W naszym zestawieniu Disney+ premiery styczeń 2023 nie mogło zabraknąć również wzmianki o nowym sezonie The Simpsons. Animowany serial komediowy jest emitowany w stacji FOX niezmiennie od 1989 roku, obecnie liczy 739 odcinków, podzielonych na 34 sezony. Najnowsze epizody Simpsonów pojawią się na platformie VOD już 11 stycznia 2023 roku. Fani satyrycznej komedii z pewnością już zacierają ręce!

Disney+ – premiery styczeń 2023 – seriale

Nowe seriale na Disney+:

 • Koala Man (sezon 1.) – 09/01/2023
 • Welcome to Chippendales (Witamy w Chippendales) (sezon 1.) – 11/01/2023
 • Chasing waves (Goniąc fale) (sezon 1.) – 11/01/2023
 • Little Demon (Mały demon) (sezon 1.) – 18/01/2023
 • Extraordinary (Nadzwyczajna) (sezon 1.) – 25/01/2023

Disney+ – premiery styczeń – kontynuacje seriali:

 • Family Guy (Głowa rodziny) (sezon 21.) – 04/01/2023
 • Star Wars: The Bad Batch (Gwiezdne wojny: Parszywa zgraja) (sezon 2.) – 04/01/2023
 • Reservation Dogs (Rdzenni i wściekli) (sezon 2.) – 04/01/2023
 • The Simpsons (Simpsonowie) (sezon 34.) – 11/01/2023

Nowe filmy na Disney+ – styczeń 2023

Filmowe nowości na Disney+ to przede wszystkim trzy dokumenty od National Geographic — Odwrót, Terytorium oraz Gwieździsty Sztandar. Interesującą premierą jest również oryginalna produkcja Disney+ Gdyby ściany mogły mówić, opowiadający o Abbey Road Studios. W styczniu na Disney+ nie możecie przegapić również komedii Amsterdam z doborową obsadą (Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington i wielu innych). Opowiadamy o wszystkich filmach w poniższym zestawieniu Disney+ — premiery styczeń 2023.

Amsterdam – 04/01/2023

Nowe filmy na Disney+ to przede wszystkim Amsterdam. Produkcja Davida O. Russella opowiada o latach 30. XX wieku. Trzech przyjaciół (dwóch żołnierzy i sanitariuszka), nieoczekiwanie wpada na trop jednego z najbardziej tajnych spisków w historii Ameryki. W rolach głównych: Christian Charles Phillip Bale (Mroczny Rycerz, Fighter, Batman-Początek), Margot Robie (Legion samobójców, Legion samobójców: The Suicide Squad, Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) oraz John David Washington (Tenet, Gracze, Malcolm X). Premiera już 4 stycznia 2023 roku.

If these walls could sing (Gdyby ściany mogły śpiewać) – 06/01/2023

Disney+ premiery styczeń to także film dokumentalny If these walls could sing (Gdyby ściany mogły śpiewać) w reżyserii Mary McCartney. Produkcja opowiada o najsłynniejszym studiu nagraniowym na świecie, Abbey Road Studios. Nagrania archiwalne — wspomnienia artystów, a także wypowiedzi producentów, kompozytorów, realizatorów dźwięku i pracowników obsługi pozwalają odbyć fascynującą podróż w przeszłość, śladami muzyki klasycznej, filmowej, popu, a nawet hip-hopu. Premiera dokumentu została zapowiedziana na 6 stycznia 2023 roku.

Retrograde (Odwrót) (dokument National Geographic) – 13/01/2023

Zaplanowane przez Disney+ premiery na styczeń to także 3 dokumenty od National Geographic. Jednym z nich jest Retrograde (Odwrót) w reżyserii Matthew Heinemana (Miasto duchów, W krainie karteli, Prywatna wojna, The First Wave). Film opowiada o losach żołnierzy oraz oficerów, biorących udział w 20-letniej wojnie na terenie Afganistanu. Premiera już 13 stycznia 2023 roku.

The Territory (Terytorium) (dokument National Geographic) – 13/01/2023

Nowym filmem na Disney+ od National Geographic jest także The Territory (Terytorium). Dokument opowiada o walce rdzennych mieszkańców Amazonii z postępującym wylesianiem, osadnikami oraz rolnikami, którzy chcą sobie przywłaszczyć ich ziemie. Produkcja została zrealizowana częściowo przez lud Uru-eu-wau-wau, materiał rejestrowano przez trzy lata. Za produkcję odpowiadają: Will N. Miller, Sigrid Jonsson Dyekjaer, Lizzy Gillett, Gabriel Uchida oraz Darren Aronofsky. Premiera już 13 stycznia 2023 roku.

Disney+ – premiery 2023 – styczeń – filmy

 • Amsterdam – 04/01/2023
 • If these walls could sing (Gdyby ściany mogły śpiewać) – 06/01/2023
 • Retrograde (Odwrót) (dokument National Geographic) – 13/01/2023
 • The Territory (Terytorium) (dokument National Geographic) – 13/01/2023
 • Gwieździsty Sztandar (dokument National Geographic) – 13/01/2023

Źródło: materiały prasowe

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia biolog — antropolog, zawodowo od 2017 roku zajmuje się tworzeniem contentu dla różnych marek. Wcześniej pracowała w branży eventowej. Stara się dużo podróżować, przede wszystkim górskimi szlakami, kocha psy (najbardziej swojego setera szkockiego!), jest również miłośniczką gier planszowych oraz gier video, w szczególności z gatunku action-RPG.