Nowości w mobilnych wersjach Bing Chat, przeglądarki Edge, Skype i nie tylko

30.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nowości w mobilnych wersjach Bing Chat, przeglądarki Edge, Skype i nie tylko
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Koniec 2022 zapamiętamy z rynkowego debiutu chatbota ChatGPT. Narzędzie okazało się rewolucyjne, a już po kilku miesiącach podobne rozwiązania wdrożyły też inne firmy. Sztuczna inteligencja szturmem wdarła się również do aplikacji i usług Microsoftu. Jak się szybko okazało, amerykański gigant jest mocno związany z OpenAI (twórcami ChatGPT). Nic więc dziwnego, że Bing, Edge, Skype, czy Swiftkey całymi garściami czerpią z nowoczesnych rozwiązań AI. Ostatnio trafiły do nich kolejne nowości.

Nowy widżet Bing ułatwi dostęp do funkcji AI

Jedną z nowości jest możliwość przypięcia widżetu Bing do ekranu głównego w smartfonie. Taką możliwość mają już użytkownicy urządzeń z systemami iOS i Android (czyli właściwie wszystkich smartfonów i tabletów). Jednym kliknięciem możemy teraz otworzyć czat, a nawet głosowo zapytać o coś naszego wirtualnego asystenta.

Widget Bing

Rozmowa z Bing Chat dostępna jest na telefonach oraz komputerach z Windows – możemy kontynuować ją na drugim urządzeniu.

To ułatwienie jest oczywiście dostępne, gdy korzystamy z jednego konta. Możemy kontynuować czat rozpoczęty na komputerze na swoim telefonie, a także odwrotnie. To wygodne!

Kolejną nowością w Bing Chat jest obsługa poleceń głosowych w sporej liczbie języków, także po polsku.

SwiftKey ułatwi redakcję wiadomości

Klawiatura SwiftKey to bardzo częsty wybór wśród użytkowników smartfonów. Nowa funkcja „Compose” (Redagowanie wiadomości) pozwala na wykorzystanie sztucznej inteligencji do pisania treści. Przyda się to w przypadku SMS-ów, maili i innych wiadomości. Użytkownik może podać sporo parametrów dla naszego tekstu. To nie tylko treść, ale także ton (np. formalny, przyjazny, dowcipny, żartobliwy), długość i formatowanie). Użytkownik może następnie edytować wiadomość i, gdy będzie gotowa, wysłać ją.

Microsoft SwiftKey z funkcjami AI

Uruchomienie sztucznej inteligencji w Microsoft SwiftKey jest proste. Wystarczy kliknąć ikonkę „Bing” w pasku menu narzędzia. W tym miejscu możemy także przejść do nowej funkcji – tłumacza. Treści napisane przez AI w SwiftKey możemy teraz dość łatwo przetłumaczyć na inne języki. Tę możliwość dostali już użytkownicy Androida i iOS.

W przeglądarce Edge możemy wyświetlić okno Bing Chat

Przeglądarka Edge w mobilnej wersji długo nie miała atutów, by przyciągnąć do siebie wielu użytkowników. Wszystko zmienia się wraz z dodatniemu sztucznej inteligencji do narzędzi Microsoftu. Teraz w Edge Mobile możemy wyświetlić okno chatbota Bing.

Funkcje AI w Edge

Dzięki temu otrzymujemy dodatkowe możliwości, jak streszczenie zawartości strony. Możemy także zaznaczyć fragment tekstu i poprosić sztuczną inteligencję o dodanie kontekstu do niego. Do nowych funkcji przechodzimy, wybierając „Bing” z opcji.

Nowości AI w Edge

Aplikacja Skype doczekała się nowości

Również w Skype mamy kolejne nowości napędzane przez sztuczną inteligencję. W grupowych czatach na Skype mamy do dyspozycji chatbota. Może szybko odpowiadać na różne pytania, czy też stworzyć streszczenie ze spotkania.

Więcej informacji przeczytasz na blogu Microsoft.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.