Małe ramki, dużo kolorów. LG zaprezentowało na CES 2022 nowe telewizory

07.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Małe ramki, dużo kolorów. LG zaprezentowało na CES 2022 nowe telewizory
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas targów CES w Las Vegas producenci pokazują produkty, które w 2022 roku trafią do sklepów. Poznaliśmy także nowości LG – to telewizory OLED, jakich jeszcze nie było! Występują w niedostępnych dotąd wielkościach. Telewizory OLED od LG zachwycają jakością kolorów, poprawioną jasnością i świetnym wyglądem.

Telewizory OLED LG na 2022 rok

Południowokoreański producent elektroniki zapowiadał swoje premiery już od jakiegoś czasu. Hasło brzmiało „A Better Life Tomorrow. You Deserve„. LG miało się skupić na wzmocnieniu doznań użytkowników sprzętu elektronicznego i poprawie komfortu użytkowania go.

Czy zapowiedź oznacza totalną rewolucję i nowe podejście do projektowania – w tym przypadku – telewizorów? Raczej nie. W tym przypadku to raczej ewolucja istniejących i znanych nam rozwiązań.

LG wierzy w technologię OLED, którą stosuje w matrycach swoich telewizorów. Stale ją rozwija, czego przykładem mogą być premiery z CES 2022. Producent zapowiedział wprowadzenie na rynek telewizorów OLED z matrycami nowej wielkości. Chodzi o przekątne 42″ i 97″, których nie było wcześniej w ofercie LG.

Telewizory LG OLED zbierają laury na targach CES

Prezentowane na targach CES w poprzednich latach telewizor LG OLED TV już osiem razy otrzymały wyróżnienia. Chodzi o nagrodę CES Innovation Award. Klienci na całym świecie również doceniają te konstrukcje. Telewizory OLED koreańskiego producenta od dziewięciu lat są najczęściej kupowanymi telewizorami premium na świecie. Jakie nowości czekają na nas w 2022 roku?

LG zaprezentowało na CES 2022 ekran OLED evo. Będzie dostępny w telewizorach z serii G2 i niektórych z serii C2.

Czym jest OLED evo? To rozwinięcie i tak już bardzo dobrej technologii wyświetlania obrazu. Zmiany mają dać jeszcze lepszą jakość obrazu, a samo urządzenie otrzyma mniejsze ramki wokół wyświetlacza. Za uzyskanie wybitnie wysokiej jasności obrazu odpowiada natomiast technologia Brightness Booster wspomaganej nowym procesorem d9 V generacji.

Nowy telewizor LG OLED na 2022 rok
Telewizor LG z matrycą OLED evo w eleganckiej wersji Gallery Edition

Telewizory OLED LG w 2022 roku – szczegóły techniczne

Nowe urządzenia LG z serii G2 z matrycą OLED evo mogą mieć matrycę 55″, 65″, 77″, 83″ , a także 97″. Telewizory mają ponadto świetne wzornictwo, nazwane „Gallery Edition”. Będą szybkie dzięki wspomnianemu już, nowemu procesorowi. Za świetne wrażenia akustyczne odpowie natomiast funkcja AI Sound Pro. Może więc generować przez wbudowane głośniki wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1.2.

Może Cię również zainteresować:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.