Był flagowiec, przyszła pora na tanie smartfony Xiaomi – Redmi 12C i Redmi 11A

15.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Był flagowiec, przyszła pora na tanie smartfony Xiaomi – Redmi 12C i Redmi 11A
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niedawno odbyła się chińska premiera Xiaomi 13. W jej cieniu znajduje się natomiast nadchodzący debiut dwóch modeli budżetowych. Tanie Xiaomi Redmi 12C i Redmi 11A będą konkurowały głównie ceną. Mogą przypaść do gustu nieco mniej wymagającym klientom, seniorom lub dzieciom.

Tanie Xiaomi Redmi 12C i Redmi 11A

Słowa „tani” i „Xiaomi” od początków istnienia tej marki idą ze sobą w parze. I choć dziś flagowe smartfony chińskiej marki nie mają czego się wstydzić względem konkurencji, w ofercie firmy wciąż jest wiele budżetowych urządzeń.

Wkrótce gama modelowa powiększy się o tanie Xiaomi Redmi 12C i Redmi 11A.

Xiaomi Redmi 12C

Producent nieco komplikuje nazewnictwo – następcą Redmi 10C jest model 12C. Poprzednik w cenie poniżej 700 złotych oferuje przyzwoity procesor Snapdragon 680 i 3 lub 4 GB RAM. W Redmi 12C możemy spodziewać się podobnych parametrów. Prawdopodobnie nie otrzyma najnowszej nakładki MIUI 14. Zamiast tego klienci dostaną MUI 13 i starszą wersję Androida – 12. Smartfon będzie obsługiwał łączność 4G, być może 5G będzie jednym z wariantów, który zadebiutuje w późniejszym czasie. Niestety, obecnie nie mamy więcej informacji na temat tego modelu.

Tanie Xiaomi Redmi 10C
Tanie Xiaomi Redmi 10C. (fot. producenta)

Co wiemy o Redmi 11A?

Na temat Xiaomi Redmi 11A wiemy nieco więcej. Ten model to także tanie Xiaomi, którego cena nie powinna przekroczyć 1000 złotych. Duży ekran LCD ma tu przekątną 6,7″. Bateria o pojemności 5000 mAh jest raczej standardowa. Wśród wielu wariantów możemy się spodziewać 4, 6 lub 8 GB RAM i dysków 128 i 256 GB.

Aparat w Xiaomi Redmi 11A ma sensor 50 MP. Przednia kamerka to natomiast tylko 5 MP.

Oba telefony niczym szczególnym nie wyróżniają się na tle tych dostępnych obecnie w gamie producenta. Jeżeli natomiast chcesz kupić tanie Xiaomi, być może warto poczekać i poznać szczegóły dotyczące opisywanych dziś modeli.

Zakup nowszej wersji smartfona z podobnej półki cenowej to zawsze dobre rozwiązanie. Otrzymujemy w nim odświeżony wygląd i nowsze oprogramowanie. Także wsparcie aktualizacjami będzie dostępne przez dłuższy czas.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.