Bose QuietComfort Ultra i Ultra Earbuds – jakość premium, za którą trzeba słono zapłacić

21.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Bose QuietComfort Ultra i Ultra Earbuds – jakość premium, za którą trzeba słono zapłacić
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Bose od lat jest jednym z najlepszych producentów sprzętu audio. Produkty amerykańskiego koncernu kierowane są do audiofilów, choć znajdziemy też nieco tańsze urządzenia. Z pewnością najnowsze słuchawki Bose przypiszemy jednak do tej pierwszej grupy. Dwa nowe modele serii Bose QuietComfort są bezkompromisowe, za co jednak trzeba naprawdę wiele zapłacić.

Nowe słuchawki BOSE – dokanałówki TWS i nauszne bezprzewodowe

Oba nowe modele Bose należą do serii QuietComfort. Jak sama nazwa wskazuje, sprzęt gwarantuje wygodę w codziennym użytkowaniu i ciszę osiągalną dzięki redukcji hałasu. Jak przystało na wysokiej klasy sprzęt audio w 2023 roku, nowe słuchawki Bose QuietComfort mają pasywną i aktywną redukcję hałasów otoczenia.

Najnowsze modele słuchawek Bose QuietComfort posiadają w nazwie dopisek „Ultra”. Wiemy więc, że możemy się spodziewać najlepszej jakości brzmienia.

Pierwszą nowością są słuchawki Bose QuietComfort Ultra Headphones. To dość klasyczne słuchawki nauszne, choć mają konstrukcję bezprzewodową. Drugi model to Bose QuietComfort Ultra Earbuds. Konstrukcja dokanałowa może przypaść wielu osobom, które lubią odciąć się od otaczającego ich świata, by zatracić się w doskonałym brzmieniu.

Słuchawki dokanałowe TWS Bose QuietComfort Ultra Earbuds

Mniejszy z zaprezentowanych niedawno modeli to słuchawki dokanałowe. Taki rodzaj jest w ostatnim czasie dość popularny – nawet niedrogie słuchawki TWS oferują niezłą jakość dźwięku i liczne funkcjonalności. O słuchawkach Bose QuietComfort Ultra Earbuds na pewno nie powiemy jednak, że należą do tanich. Pomijając cenę, model ten sprawdzi się do słuchania muzyki, rozmów telefonicznych, czy podczas aktywności fizycznych.

Słuchawki dokanałowe z gumkami zwykle bardzo pewnie trzymają się w kanale słuchowym, choć nie każdy użytkownik lubi umieszczanie słuchawek tak „głęboko”. Plusem jest oczywiście niewielki rozmiar i niska waga. Praktycznie nie czujemy, że mamy słuchawki w uszach. Nieduże jest też etui ładujące, które zapewnia długi czas pracy słuchawek. Bateria w słuchawkach pozwoli słuchać muzykę przez 6 godzin (włączone ANC). Jeśli wykorzystamy funkcję dźwięku przestrzennego Immersive Audio, czas pracy spada do 4 godzin. Podładowanie w etui-powerbanku pozwoli wydłużyć czas do maksymalnie 24 godzin.

Słuchawki BOSE QuietComfort Ultra Earbuds
Słuchawki BOSE QuietComfort Ultra Earbuds

Bezprzewodowe pchełki z wymiennymi gumkami posiadają genialne działającą funkcję ANC z wieloma opcjami regulacji. Zdaniem Bose ANC jest tak dobre, jak w dużo większych słuchawkach nausznych.

Dokanałówki TWS Bose QuietComfort Ultra Earbuds łączą się ze źródłem dźwięku poprzez Bluetooth 5.3 z obsługą kodeków SBC, AAC, czy aptX Adaptive. Szybkie połączenie ze smartfonem, tabletem lub innym urządzeniem zapewnia Google Fast Pair. Mamy też zaawansowany procesor audio, a słuchawki legitymują się certyfikatem Snapdragon Sound.

Słuchawki BOSE QuietComfort Ultra Earbuds
Słuchawki BOSE QuietComfort Ultra Earbuds

Słuchawki nauszne bezprzewodowe Bose QuietComfort Ultra Headphones

W materiałach reklamowych Bose chwali się doskonałym działaniem funkcji ANC w modelu QuietComfort Ultra Headphones. Słuchawki nauszne pozwolą więc, podobnie do dokanałówek, w pełni oddać się muzyce. Zdaniem amerykańskiej firmy aktywna redukcja hałasu jest jeszcze lepsza, niż w poprzednich modelach. Jednocześnie w tych słuchawkach Bose wykorzystało technologię Wind Back. Zapobiega dostawaniu się mocnych podmuchów powietrza do mikrofonów używanych do ANC. W niektórych modelach słuchawek powoduje to dość nieprzyjemny, niechciany efekt.

Słuchawki Bose QuietComfort Ultra Headphones
Słuchawki Bose QuietComfort Ultra Headphones

Dzięki mikrofonom i odpowiednim algorytmom możemy wyciąć zbędne hałasy otoczenia lub wręcz przeciwnie – podnieść poziom dźwięków spoza słuchawek (funkcja Aware). Ta druga opcja przyda się m.in. podczas jazdy na rowerze lub gdy po prostu chcemy pozostać w kontakcie z otaczającym nas światem.

Bose QuickComfort Ultra Headphones mają opcję Immersive Audio (dźwięk przestrzenny) i CustomTone (dopasowanie brzmienia do swoich preferencji, a nawet kształtu uszu)

Nowe słuchawki Bose QuietComfort Ultra

Spore baterie zapewniają pracę przez 24 godziny. Mowa o trybie pracy z włączonym ANC. Większość producentów deklaruje czas pracy bez ANC (jest wtedy dłuższy). Najwyraźniej jednak Bose jest dumne ze swojego dzieła i przewiduje, że użytkownik słuchawek nie będzie chciał rezygnować z tej funkcji. Jeśli natomiast włączymy dźwięk przestrzenny Immersive Audio, czas pracy spada do 18 godzin. To i tak dość długo, ale w końcu same słuchawki mają spore rozmiary. Znacznie łatwiej umieścić tam pojemne akumulatory, niż w dokanałówkach TWS.

Słuchawki Bose QuietComfort Ultra Headphones podłączymy do źródła dźwięku przy pomocy Bluetooth 5.3, a także kablem minijack 3.5 mm. Jest dołączony do zestawu.

Ile kosztują nowe słuchawki Bose QuietComfort Ultra?

Cena słuchawek TWS wynosi 1699 złotych. Są jednak wyraźnie tańsze od nowych słuchawek nausznych – je wyceniono z kolei na 2399 złotych. Koszt zakupu jest wysoki, na pewno jednak znajdą się klienci, którzy zdecydują się na tak duży wydatek. Idealna jakość brzmienia, dodatkowe funkcje i logo jednej z najlepszych marek audio na świecie będą wystarczającą zachętą.

Na oficjalnej stronie producenta można już zamówić oba nowe modele. Trwa przedsprzedaż, a sprzęt trafi do kupujących po 10 października. Wtedy powinna też ruszyć sprzedaż w innych sklepach.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.