W 2022 i 2023 roku na Netflix trafi aż 18 polskich filmów i seriali. Pełna lista

20.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
W 2022 i 2023 roku na Netflix trafi aż 18 polskich filmów i seriali. Pełna lista
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już wkrótce na Netfliksie zagości aż 18 różnorodnych polskich produkcji, a wśród nich: adaptacje popularnych tytułów literackich, kino feministyczne, komediowe i dramatyczne. Na ekranie zobaczymy m.in. Agnieszkę Grochowską, Macieja Musiałowskiego, Arkadiusza Jakubika i Borysa Szyca. Co jeszcze wiemy o nowych polskich filmach i serialach od Netflixa na 2022 i 2023 rok?

Polskie filmy i seriale na Netfliksie – nadchodzi nowe

Polskie produkcje poruszają widownię na całym świecie: wzruszają, bawią, fascynują i zachęcają do rozmowy. Nadchodzące miesiące to czas filmowych i serialowych premier, które dotykają rozmaitych tematów i reprezentują odmienne gatunki, konwencje i style filmowe. Dzięki temu trafiają w różnorodne gusta zarówno młodszej, jak i starszej publiczności. Cieszymy się z tego, jak się rozwijamy i jednocześnie szykujemy się do realizacji kolejnych inspirujących projektów – tymi właśnie słowami Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE Netflixa, zapowiedziała nadchodzące, rodzime tytuły od giganta streamingu.

Również Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE Netflixa, uchylił rąbka tajemnicy na temat polskich nowości:

Cieszymy się, że możemy dać twórcom przestrzeń na zrealizowanie swoich filmowych opowieści, tak różnych pod kątem przesłania i sposobu kreowania świata. Dzięki otrzymanej wolności twórczej powstają projekty często nowatorskie i odważne. Fakt, że są chętnie oglądane w Polsce i niejednokrotnie uzyskują międzynarodowy rozgłos, jest dla nas dodatkowym powodem do dumy. Jesteśmy pewni, że i nowe tytuły spotkają się z równie ciepłym przyjęciem.

Zapowiada się więc obiecująco. Pora jednak na konkrety. Najnowsze polskie filmy i seriale na Netfliksie prezentujemy poniżej.

Polskie filmy na Netfliksie

Broad Peak

Broad Peak

Obraz Leszka Dawida traktuje o losach niezłomnych polskich himalaistów – Macieja Berbeki (Ireneusz Czop) i Aleksandra Lwowa (Piotr Głowacki) – którzy po niepowodzeniu międzynarodowej wyprawy na K2 z 1988 roku zdecydowali się stawić czoła jego sąsiedniemu gigantowi – Broad Peakowi. Na ekranie zobaczymy również Maję Ostaszewską i Dawida Ogrodnika.

Dzień Matki

Dzień Matki

Dramatyzmu nie zabraknie również w przypadku kolejnej polskiej nowości filmowej. Ninę (Agnieszka Grochowska), byłą agentkę NATO ds. specjalnych, czeka życiowa misja. Po raz drugi straciła bowiem swojego syna – za pierwszym razem porzuciła go sama, teraz zaś musi odzyskać go z rąk gangsterów. Jej życie osobiste i zawodowe splata się w ten sposób w jedną całość, a największym wrogiem okazuje się jej własna przeszłość.

Dzisiaj śpisz ze mną

nowe polskie filmy na netfliksie - dzisiaj śpisz ze mną

Dzisiaj śpisz ze mną to pierwsza w niniejszym zestawieniu propozycja oparta na literaturze; jest bowiem adaptacją romansu autorstwa Anny Szczypczyńskiej pod tym samym tytułem. Jej bohaterka znajduje się w miejscu, w którym, zdawałoby się, najważniejsze decyzje życiowe ma już za sobą. Niespodziewanie jednak w świecie matki i żony pojawia się jej miłość sprzed lat.

Freestyle

freestyle

Freestyle przenosi nas prosto na ulicę, będącą źródłem inspiracji i źródłem kłopotów. Główny bohater, w którego wciela się Maciej Musiałowski, jako raper zapowiada się interesująco. Nie dziwi więc fakt, że jego największym marzeniem jest wyjście z muzyką do szerszej publiki. Aby tego dokonać, wplątuje się jednak w handel narkotykami. Ten zaś kończy się wielką katastrofą.

Hellhole

Ten nowy polski film to pełna intryg opowieść o tajemnicach skrywanych w pewnym klasztorze. Po niewyjaśnionym zniknięciu kilku pensjonariuszy milicjant Marek postanawia stawić im czoła. Przenika więc do tamtejszych struktur, odgrywając rolę duchownego. Wkrótce przekona się jednak, że sam stał się przegranym w tej grze, a jej stawka jest większa, niż mógłby wcześniej przypuszczać. 

Jeszcze przed Świętami

nowy polski film na netflixie - jeszcze przed świętami

Po tym, jak pewien “współczesny Grinch” postanowił zamienić paczki z prezentami, jedyna nadzieja w 30-letniej kurierce, która za punkt honoru uznała uratowanie tegorocznej Gwiazdki. Pech jednak chce, że ta po drodze wpada na uciążliwego klienta, pragnącego jak najszybciej odzyskać swoją przesyłkę. Być może jednak ich spotkanie nie okaże się świątecznym koszmarem? – W końcu to komedia romantyczna.

Noc w przedszkolu

noc w przedszkolu

Jedna noc w przedszkolu potrafi zmienić naprawdę wiele, o czym przekonali się bohaterowie tej polskiej nowości filmowej Netflixa. A wszystko za sprawą pewnej próby generalnej do szkolnych jasełek, która przeistacza się w… sąd nad krnąbrnym 5-latkiem. Wraz z rozwojem akcji partner jego matki zmienia swoją motywację z czysto egoistycznej w wiedzioną narastającym w nim instynktem ojcowskim.

Pan Samochodzik i Templariusze

Kolejnej premiery filmowej raczej nie trzeba przedstawiać. Jak sam tytuł wskazuje, przenosi bowiem na ekran dobrze znaną, międzypokoleniową powieść. W niniejszej odsłonie nasz detektyw wpada na trop skarbu o wielkiej mocy, ukrytego niegdyś przez templariuszy. Jak się jednak okaże, nie tylko on. Musi się więc spieszyć, stawka zaś jest najwyższa.

The Hive

The Hive rozpościera przed nami nie tak odległą w czasie, katastroficzną perspektywę. Mieszkańcy zgłoszonego do rozbiórki warszawskiego molochu są zbyt słabi, aby skutecznie przeciwstawić się systemowi. Niektórzy, tak jak Elena prześladowana przez doświadczenie straty dziecka, popadają więc w rezygnację. Inni, tak jak Tasza, odważnie wyrażają swój sprzeciw. Wewnętrzne podziały nie ułatwiają jednak walki o przetrwanie.

Nowe polskie seriale na Netfliksie

Brokat

polskie seriale na netfliksie - brokat

Nowy polski serial Netflixa przenosi nas w czasie do Polski lat 70. Czyni to przy pomocy trzech głównych postaci – wyemancypowanych kobiet, które za nic mają ocenę społeczną co do ich profesji. Świadczą bowiem usługi seksualne, w zamian zaś cieszą się życiem na własnych warunkach. Na ekranie zobaczymy m.in. Magdalenę Popławską, Wiktorię Filus i Matyldę Giegżno.

Detektyw Forst

Detektyw Forst

Wracamy do mrocznego kina kryminalnego, tym razem z brutalnymi, tatrzańskimi morderstwami na pierwszym planie. Brzmi znajomo? – Nie bez powodu. Po raz kolejny mamy bowiem do czynienia z przeniesieniem literatury na ekran, konkretniej zaś twórczości Remigiusza Mroza. Jej bohater – komisarz Forst (w tej roli Borys Szyc) – wkrótce przekona się, że za tajemniczymi zdarzeniami kryje się spisek jeszcze z okresu II wojny światowej.

Dziewczyna i kosmonauta

Dziewczyna i kosmonauta

Dziewczyna i kosmonauta to romans utrzymany w konwencji sci-fi, w którym dwóch przyjaciół i pilotów F-16 (Nikodem i Bogdan) stoczy walkę nie tylko o serce kobiety, ale też o lot w kosmos. Zwycięstwo jednego z nich skaże go jednak na 30-letnie pozaziemskie wygnanie. Wygnanie, podczas którego jego czas stanie w miejscu.

Gang Zielonej Rękawiczki

nowy polskie serial na netflixie - gang zielonej rękawiczki

Ta nowa czarna komedia przybliża nam losy trzech złodziejek: Zuzy, Kingi i Alicji. Są skuteczne i nieuchwytne – przynajmniej do czasu. Pewna nieudana akcja zmusi je bowiem do ukrywania się w cichym domu opieki. Tam zaś postanowią… dać drugą młodość jego starszym pensjonariuszom. Bo zapomnieliśmy wspomnieć – nasze złodziejki to szlachetne złodziejki.

Gry rodzinne

gry rodzinne

Ona: studentka medycyny, on: zamożny chirurg plastyczny. Wydawać by się mogło, że ślub tych dwojga okaże się spełnieniem marzeń ich rodzin. Nic jednak bardziej mylnego. W najważniejszym dniu życia młodej pary na jaw wyjdzie niejeden sekret i niejedno kłamstwo – bez wyjątków po żadnej ze stron.

Infamia (roboczy tytuł)

Lata życia w Wielkiej Brytanii i późniejsza przeprowadzka do Polski nie sprzyjają poczuciu bycia u siebie – zwłaszcza gdy nie zdążyło się jeszcze odnaleźć siebie samej. W Infamii będziemy mieli okazję przekonać się o tym na własne oczy, obserwując losy nastoletniej Romki.

Informacja zwrotna

informacja zwrotna

Nie uciekamy od trudnych doświadczeń, tym razem towarzysząc uzależnionemu od alkoholu byłemu muzykowi rockowemu, poszukującemu zaginionego syna. Serial bazuje na powieści autorstwa Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem.

Lovzone

Nowy polski serial dla nastolatków opowiada historię dziewczyny w spektrum autyzmu, marzącej o dostaniu się do szkoły filmowej. Ma jej w tym pomóc film o miłości, który nagrywa wraz ze swoim przyjacielem. Wkrótce okaże się, że być może na filmie się nie skończy…

Pewnego razu na krajowej jedynce

Zbyt piękne, aby było możliwe? Przekonali się o tym bohaterowie propozycji zamykającej nasze zestawienie polskich nowości na Netfliksie. W samochodzie znaleźli bowiem dwa miliony złotych. Rozsądnym byłoby więc… zatrzymanie ich dla siebie? Cóż, tak właśnie zrobili, tym samym ściągając sobie na głowę obrabowanego właśnie złodzieja.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.