Nowe polskie filmy i seriale Netflixa w 2023 roku: Informacja zwrotna, Znachor, Infamia i wiele więcej

22.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowe polskie filmy i seriale Netflixa w 2023 roku: Informacja zwrotna, Znachor, Infamia i wiele więcej
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Poznajcie nowe polskie filmy i seriale Netflixa w 2023 roku. To 3 seriale i aż 9 filmów od rodzimych twórców. Wśród nich: “Znachor”, “Infamia” i “Informacja zwrotna”, przenosząca na ekran powieść Jakuba Żulczyka. Nie zabraknie też zagranicznych nowości.

Nowe polskie filmy i seriale Netflixa w 2023 roku 

Nowe polskie filmy i seriale Netflixa w 2023 roku pozostają pod znakiem różnorodności gatunkowej i adaptacji znanych powieści. Nie zabraknie w nich przemyśleń i emocji zorientowanych wokół najróżniejszych aspektów życia – młodej dorosłości, macierzyństwa oraz przynależności kulturowej. Jak zapowiada Netflix: 

Widzowie przeżyją z bohaterami rodzinne emocje, sensacyjne intrygi i sekrety, nastoletnie dylematy, kobiecą odwagę czy trudne procesy poszukiwania własnej tożsamości. Wśród premier znajdą się również historie inspirowane znanymi polskimi powieściami, mającymi rzesze fanów w całej Polsce.

Wszystko to osadzone w polskich realiach, które, mimo wielości perspektyw, mają wybrzmieć wyjątkowo uniwersalnie:

Nasze tegoroczne premiery serialowe to opowieści osadzone w polskich realiach, w których często swoim głosem mówią współcześni młodzi dorośli. Ich wyzwania dotyczą bliskich nam wszystkim rozterek i emocji, które mogą poruszać zarówno młodszą, jak i nieco starszą widownię 

– podkreśla Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE Netflixa.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nowe polskie filmy i seriale Netflixa w 2023 roku przyniosą aż 9 tytułów pełnometrażowych, które nie tylko czerpią z różnorodności gatunkowej, ale też czynią to w odważny, niesztampowy sposób. Potwierdza to Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE Netflixa:

W tym roku inwestujemy nie tylko w tytuły osadzone w rozmaitych gatunkach, ale i w rozwój produkcji na podstawie znanych polskich powieści. Możemy też spodziewać się nowatorskich i odważnych filmów czerpiących z różnorodnych konwencji. Nie wątpię, że nadchodzące premiery nie tylko przyciągną wielu nowych widzów, ale i pokażą talent polskich twórców.

Jak zatem prezentują się nowe polskie filmy i seriale Netflixa w 2023 roku?

Nowe polskie filmy i seriale Netflixa w 2023 roku – lista tytułów 

Wśród nowych polskich tytułów na Netfliksie szczególną uwagę zwracają współczesna odsłona klasycznej historii o znachorze, w którego wciela się Leszek Lichota. Trudno też przejść obojętnie obok “Informacji zwrotnej” – adaptacji książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule, która pozwoli nam wniknąć w głąb psychiki byłego muzyka rockowego z problemem alkoholowym (Arkadiusz Jakubik) i towarzyszyć mu w próbach odnalezienia zaginionego syna. Interesująca wydaje się także wielopoziomowa “Infamia”, traktująca o romskiej bohaterce wychowanej na Zachodzie i podejmującej próbę nazwania własnego “ja”. 

Pełna lista polskich zapowiedzi na 2023 rok prezentuje się następująco:

 • Absolutni debiutanci, 
 • Infamia,
 • Informacja zwrotna,
 • Dzień matki,
 • Fanfik,
 • Fenomen,
 • Freestyle,
 • Miłość do kwadratu bez granic,
 • Pan samochodzik i templariusze,
 • Gorzko, gorzko!,
 • Operacja Soulcatcher,
 • Znachor.

Na tym jednak nie koniec.

Zagraniczne nowości Netflixa na 2023 rok

Netflix zapowiedział bowiem całkiem pokaźną liczbę zagranicznych, nowych filmów i seriali. Wśród nich znalazły się tytuły, takie jak uwielbiany już “Lupin”, “Fubar” z Arnoldem Schwarzeneggerem, spin-off “Domu z papieru” pt. “Berlin” oraz „Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów”. Ich pełna lista wygląda następująco: 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.