Zmiany w Viaplay. Od marca będzie podwyżka ceny i nowe pakiety do wyboru

26.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zmiany w Viaplay. Od marca będzie podwyżka ceny i nowe pakiety do wyboru
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Viaplay jest jednym z serwisów VOD, który z powodzeniem działa w naszym kraju. Poza dostępem do sporej bazy filmów i seriali, obejrzymy tam także transmisje sportowe na żywo. Teraz oferta pakietów Viaplay poszerza się.

Viaplay w Polsce

Dotychczas w Polsce mogliśmy wykupić Viaplay w cenie 34 zł miesięcznie. Nie mieliśmy żadnych opcji do wyboru. Abonentów Viaplay oraz osoby myślące o wykupieniu dostępu do tej usługi zapewne zasmuciła informacja, którą Viaplay wypuścił kilka miesięcy temu. W sierpniu 2022 roku poinformowano bowiem, że cena wzrośnie na koniec pierwszego kwartału 2023 roku. Od 1 marca 2023 roku ma wynosić 55 złotych miesięcznie. Aby obniżyć koszt abonamentu pojawi się natomiast możliwość zapłacenia za rok z góry. Wówczas koszt jednego miesiąca to 44 zł.

Nowe pakiety Viaplay

Viaplay Total to najdroższy pakiet VOD w cenie 55 zł/m-c. Zobaczymy w nim całą ofertę Viaplay (filmy, seriale, sport, transmisje na żywo).

Poza nim od marca dostaniemy też możliwość wykupienia nieco tańszych opcji abonamentowych. Viaplay Medium to pakiet zawierający dostęp do całej bazy seriali i filmów, produkcji Viaplay i materiałów skierowanych dla dzieci. W Viaplay Medium zobaczymy też większość transmisji sportowych na żywo, choć bez flagowych produktów platformy – piłkarskiej ligi angielskiej (Premier League), wyścigów Formuły 1 i gal KSW. Taki pakiet ma natomiast kosztować 40 zł miesięcznie.

Dla osób niezainteresowanych transmisjami sportowymi przygotowano natomiast najtańszy pakiet. Viaplay Films & Series kosztuje tylko 15 złotych miesięcznie. Nie zobaczymy tam jednak żadnych transmisji sportowych.

Ceny pakietów Viaplay w 2023 roku

Podsumowując, miesięczny koszt abonamentu Viaplay wynosi w poszczególnych pakietach:

  • Viaplay Total: 55 zł/m-c – pełna oferta: filmy, seriale, produkcje Viaplay, wszystkie transmisje sportowe, materiały dla dzieci,
  • Viaplay Medium: 40 zł/m-c – filmy, seriale, produkcje Viaplay, niektóre transmisje sportowe, materiały dla dzieci,
  • Viaplay Films & Series: 15 zł/m-c – filmy, seriale, produkcje Viaplay, materiały dla dzieci, brak transmisji sportowych.

Czy można zmienić pakiet w Viaplay?

Klienci Viaplay mają możliwość zmiany pakietu. W tym celu należy przejść do ustawień swojego konta. Klienci posiadający standardowy pakiet (dziś: Viaplay Total) pierwszy raz zapłacą wyższą cenę po 1 marca 2023 roku (w momencie pierwszego naliczenia rozliczenia).

Dotychczasowi abonenci Viaplay dostaną wszelkie informacje w powiadomieniu wysłanym drogą e-mail. W Polsce jest obecnie ponad milion abonentów Viaplay.

Co można obejrzeć w Viaplay?

Lista filmów do obejrzenia w Viaplay jest bardzo długa. Na platformie regularnie są też dodawane nowe produkcje. W tym roku swoją premierę będzie mieć m.in. pierwszy polski serial – Morderczynie).

Kadr z serialu „Morderczynie” Viaplay.

Przede wszystkim jednak Viaplay stawia bardzo mocno na sport. Platforma zdecydowała się na kupno praw do transmisji wielu kluczowych wydarzeń sportowych, które cieszą się największą popularnością w Polsce. W Viaplay zobaczymy miedzy innymi Premier League, Bundesligę, Ligę Europy, czy Formułę 1 oraz gale KSW oraz wiele innych dyscyplin sportowych.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.