Search icon

Lenovo na targach MWC 2023 w Barcelonie – nowe ThinkPady i inne premiery

08.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Lenovo na targach MWC 2023 w Barcelonie – nowe ThinkPady i inne premiery
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Lenovo to jedna z wiodących firm produkujących sprzęt komputerowy. Najbardziej rozpoznawalną serią są natomiast laptopy Lenovo ThinkPad. Podczas zakończonych niedawno targów MWC 2023 w Barcelonie poznaliśmy odświeżoną paletę modeli z tej cenionej serii. Lenovo zaprezentowało też sporo innego sprzętu.

Odświeżona gama Lenovo ThinkPad na 2023 rok

Producent twierdzi, że nowe laptopy Lenovo ThinkPad są produkowane z bardziej przyjaznych dla środowiska tworzyw. Zmiany, choć raczej kosmetyczne, mają jeszcze bardziej poprawić wrażenia użytkownika korzystającego ze sprzętu. Przykładem może być drugiej generacji model Lenovo ThinkPad Z13. Wykorzystanie materiałów pochodzenia naturalnego w obudowie ma w nim dwie zalety. Pierwszą jest oczywiście troska o środowisko naturalne. Drugim plusem jest natomiast unikalny design. Powłoka nazywa się Flex Fiber i do jej produkcji wykorzystano włókna lnu.

Lenovo ThinkPad Z13
Lenovo ThinkPad Z13 z obudową Fleex Fiber

Laptopy Lenovo ThinkPad Z13, a także Z16 posiadają najnowsze procesory AMD Ryzen 7000, które zapewnią świetną wydajność, tak samo jak układ graficzny AMD Radeon 700M. Klient może wybrać wersję z nawet 64 GB RAM (pracuje w trybie Dual Channel). Dysk SSD PCIe może mieć nawet 2 TB pojemności. Wszystko to sprawia, że nowe laptopy Lenovo doskonale sprawdzą się nie tylko w pracy biurowej, ale też do multimediów, czy gier.

Lenovo ThinkPad Z16
Lenovo ThinkPad Z16 drugiej generacji

Nieco tańsza seria laptopów Lenovo ThinkPad E najnowszej generacji otrzymała teraz ekrany z proporcjami 16:10. Także w tej serii znajdziemy aktualne komponenty AMD.

Nowe monitory Lenovo

Poza odświeżonymi laptopami Lenovo ThinkPad poznaliśmy też piątą generacje monitorów Think Centre Tiny-in-One. Monitory o rozmiarach 23,8″ oraz 21,5″mają wbudowaną kamerę 1080p. Zostały też wyposażone w głośniki stereo i mikrofon. Są więc dobrym narzędziem do pracy, a także do domu. W trosce o zdrowie użytkownika Lenovo zadbało o ograniczenie promieniowania (światło niebieskie). Monitory mogą posiadać dodatkowo panele dotykowe (10-punktowe). Konstrukcja pozwala na zakup monitora ze stacją roboczą (All-in-One), co zamienia wyświetlacz w pełnoprawny komputer.

Nowy monitor Lenovo Think Centre Tiny-in-One

Pozostałe nowości Lenovo

Podczas targów Mobile World Congress 2023 Lenovo przedstawiło też kilka innych nowości:

  • czwarta generacja laptopów Lenovo ThinkPad X13, X13 Yoga
  • nowe modele Lenovo ThinkPad serii T
  • nowe etui na laptopy 13- i 14-calowe Lenovo ThinkPad Proffesional Service
  • nowe Chromebooki Lenovo IdeaPad Duet 3i oraz IdeaPad Slim 3.

Lenovo pomaga w finansowaniu nowego sprzętu

Ciekawą propozycją, kierowaną szczególnie do firm, jest Lenovo TruScale Device as a Service. Lenovo DaaS to sposób finansowania sprzętu, wraz z jego utrzymaniem, czy niezbędnym serwisem. Zamiast kupować sprzęt, można go wynająć od Lenovo, płacąc abonament.

Lenovo Premier Support Plus2 jest natomiast pakietem wsparcia. Firmy mogą w ten sposób zapewnić sobie bezawaryjną pracę i niezwłoczną reakcję w razie konieczności naprawy, ale także aktualizacji sprzętu.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.