Nowe laptopy HP klasy Copilot+ PC z licznymi funkcjami AI i baterią na 26 godzin pracy

10.06.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Nowe laptopy HP klasy Copilot+ PC z licznymi funkcjami AI i baterią na 26 godzin pracy
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie tak dawno informowaliśmy o prezentacji Microsoft Copilot+ PC. Nowy „system” łączy wydajne laptopy z dostępem do wykorzystującego sztuczną inteligencję oprogramowania. W tym celu sprzęt jest wyposażony w mocne procesory i dodatkowe jednostki NPU do przetwarzania neuronowego (pomaga w sprawnym działaniu funkcji AI). Teraz poznajemy laptopy HP, spełniające wymagania właśnie Copilot+ PC.

Laptopy HP – premiera sprzętu z Copilot+ PC

Na początku czerwca poznajemy dwa nowe laptopy HP: EliteBook Ultra AI i OmniBook X AI. Oba spełniają wymagania Microsoft Copilot+ PC i mają na pokładzie Windowsa 11 z dodatkowymi funkcjami AI.

Oba nowe laptopy HP mają procesor Qualcomm Snapdragon X Elite.

To całkiem nowy procesor, który od niedawna z sukcesem rywalizuje m.in. z układami AMD i Intela. Dotąd ci dwaj producenci niemal w całości podzielili między sobą rynek procesorów do komputerów i laptopów.

HP EliteBook Ultra AI
HP EliteBook Ultra AI
OmniBook X AI
HP OmniBook X AI 

Dodatkowo w obu nowych komputerach przenośnych mamy jednostki NPU do lokalnego przetwarzania sztucznej inteligencji. Moc obliczeniowa to 45 TOPS (wymagania Copilot+ PC to co najmniej 40 TOPS wydajności). Sporym plusem z pewnością jest czas pracy na pełnej baterii. Wygląda na to, że OmniBook X AI i EliteBook Ultra AI są całkiem energooszczędne. Oglądając filmy i seriale na Netflix pełna bateria wystarczy na 22 godziny rozrywki. Maksymalny czas pracy to nawet 26 godzin na jednym ładowaniu.

Specyfikacja nowych laptopów HP EliteBook Ultra AI i OmniBook X AI

Podzespoły w obu laptopach HP są dość podobne. Każdy z nich ma ekran o przekątnej 14″ z panelem IPS i wysoką rozdzielczością 2240×1400 pikseli. Jasność to przyzwoite 300 nitów. W obu urządzeniach znajdziemy głośniki stereo, a także kamery internetowe wyposażone w funkcje AI (np. śledzenie użytkownika). Oczywiście, nie zabrakło też szybkiej łączności bezprzewodowej – Bluetooth i dwuzakresowe Wi-Fi 6E pozwolą połączyć się z Internetem i innymi urządzeniami.

Każdy z nowych modeli laptopów HP może mieć dysk SSD o pojemności do 2 TB i do 32 GB RAM LPDDR5x (8400 MHz).

Obudowy są smukłe i lekkie – ważą około 1350 gramów. Oba laptopy mają obudowę wykonaną w części z aluminium. Połowa metalu użytego w konstrukcji pochodzi z recyklingu.

OmniBook X AI
Laptop HP OmniBook X AI 

HP EliteBook Ultra AI dostaniemy z 3-letnią gwarancją. Drugi z modeli ma natomiast powłokę chroniącą przed powstawaniem smug. HP OmniBook X AI kosztuje w Polsce 6299 złotych. Powinien trafić do sprzedaży pod koniec lipca tego roku. W USA jest natomiast o 1,5 tysiąca złotych tańszy – koszt zakupu to 1199 dolarów. Drugi z modeli póki co nie trafi do sprzedaży w Polsce. HP EliteBook Ultra AI kosztuje natomiast 1699 dolarów.

Laptopy HP EliteBook dostępne w Komputronik

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.