Nowe słuchawki AirPods Pro mają USB-C i bawią się w doktora

05.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowe słuchawki AirPods Pro mają USB-C i bawią się w doktora
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Poza nowymi modelami iPhone’ów tej jesieni zadebiutować ma także kolejna generacja bezprzewodowych słuchawek AirPods Pro. Według dotychczasowych doniesień, etui nowych słuchawek wyposażone będzie w gniazdo USB-C, co oznaczałoby wymuszoną przez Unię Europejską rezygnację z portu Lightning. W ostatnim czasie analitycy często wspominają o jeszcze jednej nowej funkcji tych słuchawek.

Nowe słuchawki AirPods Pro

W sieci pojawiają się doniesienia o rychłej premierze nowych słuchawek AirPods Pro, ale analitycy coraz cześciej wspominają o tym, że może to być ta sama druga generacja tego akcesorium. Jedyną zmianą ma być nowe etui ładujące, które jak już wspomniano, wyposażone będzie w złącze USB-C. Takie informacje podają między innymi szanowani analitycy Ming-Chi Kuo z TF International Securities oraz Mark Gurman z serwisu Bloomberg.

O ile tegoroczny model nie doczeka się żadnych zmian sprzętowych, poza wspomnianą zmianą gniazda służącego do ładowania, to kilka ciekawych zmian szykuje się po stronie oprogramowania.

Pojawi się nowa funkcja, której zadaniem będzie wykrywanie potencjalnych problemów ze słuchem użytkownika. W systemie iOS 17 dostępna ma być funkcja testu słuchu. W jej ramach odtwarzane będą różne dźwięki, które weryfikować będą jakość słuchu.

AirPods Pro

Co więcej, w swoim ostatnim newsletterze Mark Gurman wspomniał, że w niedalekiej przyszłości słuchawki AirPods Pro zyskają dodatkowe czujniki służące do monitorowania parametrów związanych ze zdrowiem. Jednym z takich parametrów może być odczyt temperatury ciała wykonywany w kanale usznym. Warto dodać, że ta metoda uznawana jest za jedną z najdokładniejszych.

Gdyby tego było mało, to według Gurmana Apple będzie pozycjonować AirPods Pro jak urządzenie wspomagające słuch, opierając się na funkcjach Conversation Boost i Live Listen.

Źródło: Newsletter Power On/ Mark Gurman, MacRumors, grafika: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.