Nowa zapowiedź 6. sezonu The Crown. Historia dobiega końca. Kiedy premiera?

05.09.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowa zapowiedź 6. sezonu The Crown. Historia dobiega końca. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Szósty, a zarazem finałowy sezon The Crown doczekał się oficjalnej zapowiedzi. Ta zdradza, jakie wydarzenie zostanie ukazane podczas tegorocznej premiery, poświęconej perypetiom brytyjskiej rodziny królewskiej.

Nowa zapowiedź 6. sezonu The Crown

Na oficjalnym koncie Netflixa na X (Twitterze) wylądowała nowa zapowiedź 6. sezonu The Crown. Zdjęcie zdradza, że w ostatniej odsłonie serii zobaczymy ślub (jeszcze) księcia Karola z Camillą Parker Bowles. Cywilna uroczystość zaślubin pary miała miejsce 9 kwietnia 2005 roku i można się spodziewać, że będzie to jedno z ostatnich wydarzeń ukazanych na łamach tytułu. 

Po sześciu sezonach, siedmiu latach i trzech obsadach »The Crown« Netflixa dobiegnie końca jeszcze w tym roku. Wkrótce wrócimy z większą ilością informacji, ale oto wskazówka na temat tego, co wydarzy się w naszym ostatnim sezonie – czytamy.

Choć ma nie zabraknąć akcentów upamiętniających odejście Królowej, fabularnie trudno oczekiwać, aby twórcy dotarli do najnowszych wydarzeń z historii royalsów. 

Z pewnością podniesiony zostanie też wątek tragicznej śmierci księżnej Diany w 1997 roku, której jednak nie ukazano bezpośrednio na ekranie. Sposób ujęcia tematu miał podlegać długiej i szczegółowej dyskusji, której celem było znalezienie odpowiednich, dostatecznie delikatnych form wyrazu. Ich oceny będzie można dokonać na wstępnym etapie seansu, gdzie też umiejscowiono zdarzenie.

the crown sezon 6 kate i william

Istotną rolę odegra też wątek księcia Williama i Kate Middleton, których początek związku będziemy mogli oglądać w finałowej odsłonie.

Kiedy premiera 6. sezonu The Crown?

Szósty sezon The Crown ma zadebiutować na Netfliksie jeszcze w tym roku. Na ten moment nie doczekaliśmy się jednak oficjalnej daty premiery serialu. Wiadomo za to, że nowa zapowiedź 6. sezonu The Crown jest równocześnie zwiastunem końca serii, która nie będzie rozwijana o kolejne odsłony.

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.