Search icon

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja) – wiele usprawnień, a cena wciąż dobra

25.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja) – wiele usprawnień, a cena wciąż dobra
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 gen.) to hulajnoga elektryczna, która doczekała się wielu usprawnień. Ma mocny silnik, pojemną baterię i niezłe osiągi. Cena jest natomiast na tyle atrakcyjna, że wkrótce powinniśmy coraz częściej spotykać ten model na miejskich ścieżkach.

Premiera Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 gen.)

Zacznijmy od podstawowych parametrów nowej hulajnogi. Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja) ma silnik o mocy aż 1000 W. To oczywiście moc maksymalna, typowa wynosi i tak niezłe 400 W. Pozwoli to na rozpędzenie się do 20 km/h – prędkość maksymalna wynika oczywiście z obowiązujących przepisów. Akumulator 10 mAh zapewnia natomiast maksymalny zasięg do 60 kilometrów. Czas ładowania baterii wynosi natomiast 9 godzin. Spokojnie uzupełnimy więc poziom naładowania akumulatorów przez całą noc.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja) ma koła o średnicy 10″. Dla komfortu producent zwiększył jednak szerokość opon. Teraz wynosi 60 milimetrów.

Większe opony sprawdzą się na mniej równych drogach, poprawiają też wygodę jazdy i jej bezpieczeństwo. Korzystając z komputera pokładowego zamontowanego na kokpicie, możemy ustawić jeden z trzech trybów jazdy:

  • maksymalna moc – do 20 km/h
  • tryb standardowy – do 15 km/h
  • tryb pieszy – do 6 km/h
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja)
Pulpit Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja)

Na ekranie zobaczymy też najważniejsze informacje, jak aktualna prędkość, czy poziom naładowania baterii i zasięg. Na krawędziach kierownicy znalazło się miejsce dla kierunkowskazów. Mamy też klakson (sygnał dźwiękowy) i automatycznie włączające się światła (z homologacją). Wszystko to powinno poprawić poziom bezpieczeństwa podczas jazdy hulajnogą.

Co oferuje Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja)?

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 gen.) ma konstrukcję opartą o bardzo wytrzymałą ramę. Wykonano ją ze stali węglowej. Z pewnością design hulajnogi elektrycznej znajdzie wielu zwolenników – wygląda dość masywnie, ma wykończenie w kolorze czarnego matu i kontrastujące dodatki (np. linkę hamulca).

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja)
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja)

Nowa hulajnoga Xiaomi posiada dwa hamulce – przedni tarczowy, a także tylny – elektryczny, zintegrowany z silnikiem. Maksymalna waga użytkownika to 120 kilogramów. Sama hulajnoga waży natomiast 19 kilogramów.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja)
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja)

Mocny silnik pozwala podjechać pod wzniesienie nachylone pod kątem nawet 22 stopni. Ciekawe funkcje otrzymujemy po sparowaniu hulajnogi z aplikacją w telefonie (łączność Bluetooth). Możemy zablokować silnik, sprawdzić zdalnie pozostały zasięg do przejechania, zmieniać sposób działania świateł, czy wgrać aktualizację oprogramowania.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja)
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro (2 generacja)

Ile kosztuje nowa hulajnoga elektryczna Xiaomi?

Dobrze wykonana, mocna, funkcjonalna i z dużym zasięgiem – hulajnoga Xiaomi Electric Scooter 4 Pro drugiej generacji ma sporo zalet. Jest przy tym całkiem rozsądnie wyceniona. Jej cena to obecnie 2699 złotych. Sprzęt jest dostępny w oficjalnej dystrybucji w Polsce, na przykład w salonach Komputronik i na komputronik.pl.

Hulajnogi elektryczne Xiaomi

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.