Search icon

Zapowiedź realme P1 5G i realme P1 Pro 5G. Co oferuje nowa seria smartfonów?

12.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Zapowiedź realme P1 5G i realme P1 Pro 5G. Co oferuje nowa seria smartfonów?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dotychczas realme nie był producentem, którego portfolio smartfonów byłoby nadmiernie rozbudowane. Wkrótce jednak rodzina się powiększy, a modele realme P1 5G i realme P1 Pro 5G są zupełnymi nowinkami. Każdy z nich ma sporo do zaoferowania, szczególnie jeśli spojrzymy na ich cenę. To mają być naprawdę opłacalne telefony!

Zapowiedź realme P1 5G

W materiałach reklamowych dotyczących realme P1 5G producent informuje nas o niezłej wydajności. Niedrogi telefon dostaje nie tylko szybki procesor MediaTek Dimensity 7050 5G z taktowaniem 2,6 GHz, ale też o ulepszonym systemie chłodzenia. Rozwiązanie możemy kojarzyć z gamingowych smartfonów i być może właśnie takie jest przeznaczenie realme P1 5G. System składa się z siedmiu warstw odprowadzających ciepło. Ich łączna powierzchnia to 4356,6 cm kwadratowego.

Nowy realme P1

Obudowa, która ma być dostępna w kolorach czerwonym i zielonym, została uszczelniona i ma certyfikat IP54.

W gamingowym smartfonie nie może zabraknąć niezłego ekranu. I taki właśnie znajdziemy w nowym realme P1 5G. Ekran AMOLED jest zupełnie płaski i charakteryzuje się częstotliwością odświeżania 120 Hz. Być może ten model stanie się najtańszym urządzeniem na rynku z wyświetlaczem o takich parametrach. Mamy do tego zapewnienie o jasności wynoszącej do 2000 nitów. Jeszcze rok-dwa temu takich parametrów oczekiwalibyśmy tylko od flagowców!

Nie mamy jeszcze pełnej specyfikacji realme P1 5G. Wiemy natomiast, że baterię naładujemy z mocą 45 W. Aparat główny ma natomiast dostać matrycę 50 MP. Niewiele możemy z tego wywnioskować – może to być zarówno podstawowy sensor, jak i flagowy moduł znany z telefonów za kilka tysięcy złotych.

realme P1 Pro 5G

W realme P1 Pro 5G również mamy ekran AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Jego jasność to także całkiem imponujące 2000 nitów. W przypadku nieco lepszego modelu producent informuje nas jednak także o ściemnianiu PWM 2160 Hz, co pozwoli chronić wzrok, na przykład podczas długiej rozgrywki. W realme P1 Pro 5G dostaniemy ekran z zakrzywionymi krawędziami.

realme P1 Pro 5G dostanie baterię 5000 mAh z ładowaniem 45 W.

Za wydajność urządzenia ma natomiast odpowiadać niezły procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1. W niedrogim urządzeniu ze średniej półki cenowej powinien sprawdzać się doskonale! Procesor nie „wymięknie” podczas dłuższego używania. Ma w końcu system chłodzenia „3D”, wykorzystujący komorę parową.

realme P1 Pro 5G
realme P1 Pro 5G

Smartfon realme P1 Pro 5G ma być dostępny w kolorach czerwonym lub niebieskim. Jego obudowa w obu przypadkach jest uszczelniona lepiej, niż realme P1. W droższym modelu mamy bowiem certyfikat wodoszczelności IP65.

Kiedy premiera realme P1 5G i realme P1 Pro 5G?

Datę premiery zaplanowano na 15 kwietnia 2024 roku. Czy smartfony trafią również do Polski? Trzymam kciuki, aby się tak stało. Póki co wiemy natomiast o premierze w Indiach, gdzie telefony mają być dostępne w bardzo dobrych cenach.

Cena realme P1 5G to 15.000 rupii indyjskich, co daje nam niewiele ponad 700 złotych. Model P1 Pro 5G wyceniono natomiast na około 20 tysięcy rupii, co i tak oznacza mniej, niż 1000 złotych. Oczywiście, w Europie oba telefony byłyby zauważalnie droższe, choćby ze względu na wszelkie cłom i podatki. Jeśli ostatecznie trafią na nasz rynek, z miejsca mogą natomiast stać się jednymi z najbardziej opłacalnych smartfonów w swojej klasie.

Zobacz inne telefony realme

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.