Kolejna nowość w iOS 17 – ekran blokady zyska bardzo przydatną funkcję

29.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kolejna nowość w iOS 17 – ekran blokady zyska bardzo przydatną funkcję
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci pojawiły się doniesienia na temat nowej funkcji, która zaimplementowana zostanie w systemie iOS 17. Firma Apple planuje zupełnie przeprojektować zablokowany ekran i uczynić go dużo bardziej funkcjonalnym.

Nowość w iOS 17

iPhone’y 14 serii Pro wyposażone zostały w wyświetlacz always-on, dzięki czemu ciągle wyświetlana może być na nich aktualna data, godzina oraz widżety, ale w iOS 16 funkcjonalność ta wydaje się, póki co, dość ograniczona. Przestrzeń na te informacje jest niewielka, więc ich ilość może być dla niektórych użytkowników niewystarczająca.

W iOS 17 zablokowany ekran iPhone’a ułożonego w orientacji poziomej wyświetlać będzie między innymi spotkania w kalendarzu, dane pogodowe, powiadomienia, co zamieni go w centrum danych.

Mark Gurman z serwisu Bloomberg, który jako pierwszy opublikował informacje na ten temat, nazywa tę funkcję „smart-home display”. Można więc domniemać, że wyświetlany będzie także interfejs inteligentnego domu, podobnie jak to jest w przypadku urządzeń Amazon Echo Show czy Google Nest Hub. Funkcjonalność ma opierać się na wspomnianych wyżej widżetach, które Apple dodał do ekranu blokady w iOS 16.

google nest
Nest Hub. Źródło: Google

Czcionka wykorzystana do prezentowania tych informacji ma być jasna, a tło ciemne po to, by zwiększyć czytelność wyświetlanych informacji.

Gurman dodaje, że równolegle trwają prace nad poziomym interfejsem dla iPada, ale funkcja może nie być gotowa do czasu premiery iOS 17. Przypomnijmy, że prezentacja nowej wersji systemu operacyjnego dla iPhone’ów odbędzie się w ramach wydarzenia inaugurującego tegoroczną konferencję WWDC, która rozpocznie się 5 czerwca.

Źródło: Bloomberg, grafika: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.