Search icon

Twórcy Tidala kopiują Spotify i wprowadzają kluczową funkcjonalność

07.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Twórcy Tidala kopiują Spotify i wprowadzają kluczową funkcjonalność
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wśród platform do streamowania muzyki króluje dziś Spotify. Apple Music, Tidal, czy Amazon Music pozostają nieco w tyle. Sposobem na dogonienie rynkowego potentata może być więc zarówno kopiowanie dostępnych tam funkcji, jak i tworzenie zupełnie nowych dodatków. Tym razem jeden z rywali Spotify poszedł tą pierwszą drogą. Tidal wprowadza playlisty oraz profile, które będą publicznie dostępne. Ułatwi to odkrywanie nowej muzyki i dzielenie się stworzonymi przez siebie listami utworów.

Tidal wprowadza playlisty publiczne

Poszczególne platformy umożliwiające słuchanie muzyki online wyglądają dość podobnie. Także ich cena, a raczej miesięczny abonament za dostęp do nich, są zwykle zbliżone. Aby jakoś odróżnić się od rywali, firmy wprowadzają więc unikalne funkcje. W przypadku Tidala jak dotąd był to dostęp do bardzo wysokiej jakości muzyki, możliwość oglądania teledysków, a nawet całych koncertów. Treści wideo mają na Tidalu zwykle lepszą jakość niż te dostępne np. na YouTube.

Tym, czego brakowało Tidalowi, były jak dotąd dostępne publicznie playlisty.

Jeśli chodzi o możliwość tworzenia własnych playlist i udostępnianie ich innym – Spotify robi to zdecydowanie najlepiej. Najwidoczniej konkurenci zauważyli, że tworzy to pewnego rodzaju przewagę. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Tidal wprowadza playlisty. To świetna wiadomość dla użytkowników tej platformy, wreszcie dostaną tak cenioną funkcję znaną ze Spotify.

Tidal wprowadza playlisty

Playlisty w Tidal – na to czekaliśmy!

Użytkownicy Tidal mogą teraz tworzyć playlisty i dzielić się nimi z całym światem. Słuchanie publicznych playlist może być niezłą drogą do odkrywania nowych wykonawców. Twórca playlisty może nadać jej nazwę, co ułatwi wyszukanie konkretnych playlist. Możemy też skopiować link do stworzonej playlisty, na przykład w celu udostępnienia jej znajomemu.

Nowa funkcjonalność świetnie współgra z już istniejącymi playlistami prywatnymi. Od teraz można je po prostu oznaczyć jako publiczne, tym samym udostępniając listę utworów innym użytkownikom Tidala.

W przeciwieństwie do Spotify, Tidal oferuje też możliwość wyszukania konkretnego utworu w ramach danej playlisty.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.