Revolut wprowadza funkcję Staking, czyli pasywne zarabianie na kryptowalutach

16.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Revolut wprowadza funkcję Staking, czyli pasywne zarabianie na kryptowalutach
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Inwestowanie w kryptowaluty jest dość ryzykownym przedsięwzięciem, ale Revolut wprowadził właśnie funkcję Staking, która pozwala w dość bezpieczny sposób pasywnie zarobić na posiadanych kryptowalutach. Co więcej, nie trzeba przy tym zbyt wiele robić, a ryzyko straty jest niewielkie.

Revolut uruchamia Staking – „lokaty” w kryptopwalutach

Staking to funkcja, która przeznaczona jest dla właścicieli kryptowalut lub osób, które mają zamiar je kupić i zwiekszyć swoje szanse na zarobek, niewiele przy tym ryzykując. Aby aktywować nową funkcję wystarczy wejść w zakładkę Krypto i w sekcji Staking wybrać kryptowalutę, którą chcemy „ulokować”, o ile taką posiadamy.

Obecnie stakować można cztery kryptowaluty:

  • Ethereum,
  • Cardano,
  • Polkadot,
  • Tezos.
revolut staking

W aplikacji Revolut znaleźć można informacje, że stopa zwrotu z takiej „inwestycji” może wynieść nawet 11,65% w przypadku Polkadot.

Stakując pozostałe tokeny zyskać można odpowiednio 2,99%; 3,24% oraz 4,4%. Wielkość premii zależy przede wszystkim od stakowanej ilości. Warto też zwrócić uwagę, że dla każdej kryptowaluty określona została minimalna ilość stakowania oraz częstotliwość i wielkość wypłat.

Firma Revolut twierdzi, że stakowanie jest bezpieczne, a tokeny przechowywane są u zaufanych partnerów. Osoby, które decydują się na udział w takim przedsięwzięciu umożliwiają funkcjonowanie oraz zabezpieczają blockchain i są za to odpowiednio wynagradzani.

revolut staking

Warto jednak wiedzieć, że po zakończeniu okresu stakingu, saldo zostaje zablokowane na 29 dni, a wypłata środków nie jest wtedy możliwa.

Źródło: Blog Revolut

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.