Na TikToku pojawił się przycisk „Nie lubię” do oznaczania komentarzy

29.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Na TikToku pojawił się przycisk „Nie lubię” do oznaczania komentarzy
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dlaczego social media cieszą się tak dużą popularnością? Wiele przeprowadzanych w przeszłości badań i ankiet wskazywało na to, że użytkownicy, poza kontaktem ze społecznością, lubią „się pokazać”. Zbieranie pochlebnych opinii, czy „lajków” należy do przyjemnych. To właśnie z tego względu na większości platform nie było opcji wyrażenia negatywnej opcji pod zdjęciem lub wpisem. Nie było, bo teraz sytuacja zmienia się za sprawą TikToka. Funkcja „Nie lubię tego” na TikTok pozwoli wyrazić dezaprobatę.

Nowa funkcja na TikTok

Pierwsze zapowiedzi wprowadzenia nowej funkcji pojawiły się około pół roku temu. W kwietniu TikTok poinformował o pracach nad dodaniem możliwości negatywnego oznaczenia danej treści.

Teraz może już dać „kciuk w dół” w swojej aplikacji – ale tylko w sekcji komentarzy (nie bezpośrednio dla danego filmu).

Z jednej strony daje to możliwość wyrażenia zarówno pozytywnej, jak i negatywnej opinii. Pewną wadą może być wykorzystanie tej opcji przez hejterów. Właśnie dlatego, użytkownicy nie dowiedzą się, jak wiele osób kliknęło „Nie lubię tego” (podobnie jak na YT).

W ten sposób TikTok chce się zabezpieczyć przed nadużyciami, czy możliwym niebezpieczeństwem. O ile bowiem pozytywne opinie (np. ocena zdjęcia, wypowiedzi) mogą podreperować poczucie własnej wartości, dezaprobata ze strony innych osób może źle wpłynąć na użytkowników.

TikTok dodaje funkcję "Nie lubię tego"
TikTok dodaje funkcję „Nie lubię tego” (fot. TikTok)

TikTok użyje tej funkcji do wyszukania niebezpiecznych treści

Pewnym plusem funkcji „łapki w dół” na TikTok może być wykorzystanie jej do śledzenia niebezpiecznych treści. Jeśli dany komentarz, czy opublikowany wpis otrzyma wiele negatywnych opinii, jest duża szansa, że doszło do naruszenia regulaminu serwisu.

Niewiele osób korzystało z tej opcji, ale przycisk „Nie lubię” był już wcześniej dostępny w aplikacji TikTok. Nie był jednak tak dobrze wyeksponowany, jak teraz.

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.