Nowa funkcja Google Play podpowie jak rozwiązać problem z niedziałającą aplikacją
Nowa funkcja Android pomoże użytkownikom uporać się z wadliwymi aplikacjami i grami. Google ogłosiło, że ich system operacyjny zostanie wzbogacony o przydatną opcję. Na czym ma polegać?
Nowa funkcja Google Play
Kogo nie spotkała taka sytuacja? Zainstalowana na telefonie aplikacja po prostu przestaje działać. Nie uruchamia się, czasem w ogóle nie można jej włączyć lub powoduje zawieszanie się telefonu. Czasem nawet restart urządzenia nie pomaga.
Zazwyczaj twórcy aplikacji dość szybko naprawiają błędnie działającą aplikację i udostępniają odpowiednią aktualizacje. Jest ona instalowana zgodnie z harmonogramem automatycznych aktualizacji lub ręcznie (jeśli użytkownik sam woli decydować o ich instalowaniu).
Nowa funkcja Android wysyła użytkownikowi powiadomienie o dostępnej aktualizacji problematycznej aplikacji.
Nowa funkcja Android już działa w sklepie Google Play. Jeżeli źle działająca aplikacja posiada już aktualizację lub „łatkę” naprawiającą ją, użytkownik dostanie o tym informację. Przy próbie uruchomienia programu dostaniemy po prostu odpowiednią informację z odnośnikiem do aktualizacji. Wystarczy wybrać opcję „Aktualizuj„. Mamy też możliwość odrzucenia takiej propozycji.
Wgranie najnowszej wersji aplikacji może rozwiązać problem. Nie zawsze tak jednak będzie, o czym też trzeba pamiętać.
Nowa funkcja pojawi się w urządzeniach z systemem operacyjnym Android 7.0 lub nowszym.
Co zrobić, gdy aplikacje nie działają?
Jest kilka powodów, dla których aplikacje lub gry nie działają prawidłowo. Nowa funkcja Android pomoże, gdy twórcy programu lub gry naprawili je i umieścili w Google Play aktualizację. Czasami to nie tu leży jednak problem. Oprogramowanie może również działać błędnie, gdy problem dotyczy naszego smartfona. Warto zadbać, by jego system operacyjny był aktualny.
Problemy z działaniem aplikacji i gier pojawiają się jednak głównie wraz z upływem czasu. Jeżeli nasz smartfon staje się coraz starszy, odczujemy gorsze działanie programów. Jest tak ze względu na przestarzałe oprogramowanie, a także słabą wydajność dość leciwych urządzeń. Niestety, po pewnym czasie jedynym rozwiązaniem będzie wymiana smartfona na nowy. Zobacz, jakie telefony kupowali Polacy w pierwszym kwartale 2023 roku.
Może zainteresują Cię także inne artykuły