Cena abonamentu Viaplay ostro w górę – takiej podwyżki jeszcze nie było

03.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Cena abonamentu Viaplay ostro w górę – takiej podwyżki jeszcze nie było
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Cena Viaplay – stosunkowo nowego na polskim rynku, skandynawskiego serwisu VOD – w przyszłym roku drastycznie wzrośnie. Ile wyniesie i co za nią stoi? 

Viaplay – podwyżka cen szokuje

Cena abonamentu na tę chwilę wynosi 34 zł miesięcznie. Niestety wkrótce się to zmieni. Jak zapowiada bowiem platforma: 

Każdy, kto zasubskrybuje ten pakiet, do 28.02.2023 r. płaci 34 zł/miesiąc. Od 1.03.2023 r. w Twojej subskrypcji automatycznie zostanie zastosowana stawka 55 zł/mies.

To zaś oznacza podwyżkę o przeszło 60% w stosunku do aktualnie obowiązującej ceny. W kontekście postępującej inflacji, poszerzania oferty serwisu oraz planowanych, podwyższonych celów biznesowych na koniec 2022 roku (2,5 mln subskrybentów poza rodzimą Skandynawią), ruch w kierunku aktualizacji cennika nie powinien nikogo dziwić. Skala zmiany może jednak szokować. 

Sposobem na zniwelowanie efektu zaskoczenia ma być 12-miesięczny abonament Viaplay, dla którego miesięczna stawka wyniesie 33,25 zł. Pakiet na takich warunkach można wykupić do końca grudnia tego roku. 

Co Viaplay oferuje w zamian?

Serwis pojawił się w Polsce w 2021 roku, kierując swoją ofertę w znacznej mierze do fanów sportowych wrażeń. 

Platforma transmitowała m.in. mecze Bundesligi, gale KSW, Ligę Konferencji, Ligę Europy, Puchar Narodów Afryki i hokejową NHL. Teraz dołącza do nich angielska liga piłkarska, wkrótce zaś wyścigi Formuły 1. Zapewne przez wzgląd na te zmiany subskrypcja Viaplay doczeka się tak dramatycznej podwyżki ceny.

Użytkownicy nie kryją swojej dezaprobaty, jednak wierni fani Premier League i wyścigów Formuły 1 na Viaplay są wręcz skazani – serwis posiada bowiem wyłączność na ich transmisję. Stanie się tak, o ile rzecz jasna zmiany nie odbędą się z zyskiem dla nielegalnych źródeł dystrybucji treści.

Źródło: Viaplay

Przeczytaj także:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.