Search icon

Takiego telefonu jeszcze nie było. Oto przezroczysty smartfon Nothing Phone

22.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Takiego telefonu jeszcze nie było. Oto przezroczysty smartfon Nothing Phone
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nothing Phone t(1) to nowy model nowej marki w branży smartfonów. Zupełnie nowe podejście do projektu, telefonu oraz zapowiedź dobrej relacji ceny do jakości zaciekawiły internautów. Teraz atmosfera została jeszcze bardziej podgrzana – poznaliśmy wygląd urządzenia, a przynajmniej jego tylnej części.

Nothing Phone (1) – o co tu chodzi?

Wszyscy maniacy smartfonów doskonale kojarzą początki marki OnePlus. Pierwsze modele naszpikowane były przydatnymi funkcjami, a ich wydajność stała na dobrym poziomie. Wszystko to przy zachowaniu relatywnie niskiej cenie sprawiło, że marka od razu trafiła w gusta klientów.

Nothing chce pójść w ślady OnePlus, zresztą za nową marką stoi jeden z jego twórców.

Zapowiedź wyprodukowania nowego modelu przyciągnęła rzesze obserwatorów oraz media z całego świata. Pierwszym dowodem na to, jakie są plany i możliwości firmy miały być słuchawki.

nothing ear
Słuchawki TWS Nothing ear (1)

Nothing ear (1) to słuchawki TWS, które w dwukrotnie niższej cenie miały dorównywać Apple AirPods. Niestety, urządzenie nie sprostało tym zapowiedziom i stało się po prostu jednym z wielu przyzwoitych modeli w tej cenie. Czy taki los spotka także smartfon Nothing Phone (1)?

Wygląd urządzenia podbija stawkę oczekiwań!

Producent wypuścił do sieci zdjęcie pokazujące tył urządzenia. Plecki są przezroczyste, a pod nimi widać część podzespołów smartfona. Pomysł jest bardzo interesujący, jednak mamy tu pewien problem. Lwią część tylnej części urządzenia stanowi po prostu cewka do ładowania indukcyjnego. Z tego względu nie widać zbyt wiele „ciekawych” części w środku Nothing Phone’a (1).

wygląd nothing phone ujawniony
Nothing Phone (1)

W Internecie pojawiły się też pewne podejrzenia – być może plecki nie pokazują realnego wyglądu urządzenia. Być może producent po prostu użył obudowy z takim nadrukiem. Większość smartfonów na rynku ma bowiem podzespoły w innych kolorach – tu widzimy tylko białe.

Dodatkowo w zapowiedział smartfona dostaliśmy informacje o świecących paskach LED wewnątrz obudowy.

Specyfikację Nothing Phone znamy tylko z przecieków

Nowy producent smartfonów oszczędnie dystrybuuje informacje. W Internecie możemy jednak znaleźć pewne przecieki dotyczące specyfikacji urządzenia. Z przodu miałby się znaleźć 6,6-calowy ekran AMOLED Full HD+. Oczywiście powinien obsługiwać HDR i mieć podwyższone odświeżanie – mowa tu o 90 Hz. Sercem smartfona ma zostać nowy procesor Snapdragon 7 Gen 1, a także 8 GB RAM i 128 GB pamięci. Zestaw aparatów foto to 50 MP + 8 MP (szeroki kąt). Z pewnością nie są to więc flagowe komponenty, ale na pewno należy je uznać za dobre.

Premierę Nothing Phone (1) zaplanowano na 12 lipca 2022 roku.

Przez następne tygodnie producent z pewnością dalej będzie więc podgrzewał atmosferę. Być może zobaczymy kolejne zdjęcia i poznamy szczegóły techniczne urządzenia.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.